CHP açıkladı: Mardin’de 2 bin kişi CHP'ye katıldı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Mardin'de 2 bin kişinin CHP'ye katıldığını duyurdu. 

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Mardin'de 2 bin kişinin CHP'ye katıldığını duyurdu. Partisinin İzmir'deki rozet takma töreninde konuşan Salıcı, Mardin’deki temaslarına ve üye katılım törenine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'nin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini belirten Salıcı, "20 yıldan beri Türkiye'yi yöneten iktidar var. İktidarın verdiği hasar büyük. Görüyoruz ki alternatifi Cumhuriyet Halk Partisi'nde gören geniş halk kitleleri seçim yaklaştıkça daha bir istekle Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılıyor. Bugün Türkiye'nin farklı yerinden İzmir'e, doymak ve yaşamak için kente gelen, değerli İzmirliler dediğimiz Bitlis'ten Muş'tan, Ağrı'sından Türkiye'nin her yerinden gelen yurttaşlarımızla bir aradayız.

- Geçen hafta Mardin'deydik, Urfa'daydık. Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2018 seçim sonuçlarına göre düşük oylar aldığı illerde katılımlar yaptık. Mardin'de uzun zamandır 2 bin vatandaşımız Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmamış. Geçen hafta katıldı. Viranşehir'de 2018'de CHP'ye toplam çıkan oy 1287. Biz 1200 vatandaşımızı partimize kattık. Büyüyerek geliyoruz" dedi.

CHP daha önce Mardin'de katılım yapanların AK Parti üyesi olduklarını ve AK Parti'den istifa ettiklerini açıklamış, AK Parti Mardin İl Başkanlığı yalanlamıştı. 

# Mardin, CHP

02 Tem 2022 - 20:52 - Politika