AK Partili Belediye Başkanı İstifa Etti

Kızının arkadaşıyla sevgili olduğu ortaya çıkan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, istifa ettiğini duyurdu

Kızının arkadaşıyla sevgili olduğu ortaya çıkan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, istifa ettiğini duyurdu. Çakıcı, kızının arkadaşıyla samimi fotoğraflarının yansımasının ardından Genel Merkezin talebi doğrultusunda istifa edeceğini açıklamıştı. 

Belediye binası önünde vatandaşlara hitap eden Başkan Çakıcı, kirletme çabalarının 6 ay öncesinden başladığını, kendisiyle uğraşanların savcılıkta ortaya çıkacağını öne sürdü.

AK Partili başkan Şefik Çakıcı, açıklamasında “20 yıllık siyasi hayatımda annelerimizin ninelerimizin gözyaşı oldum, çocuklarımızın gülüşü oldum, hastanedeki hasta, okuldaki öğrenci, sanayideki işçi oldum. Gece-gündüz çalıştım sizlerin o yüzünü ak etmek için. Dimdik gezdirmek için gece gündüz çalıştım. Cumhurbaşkanımızla yol yürümekten gurur duydum. AK Parti’li olmaktan gurur duydum. Bu meydanlarda ve sokaklarda yüz yıl geçse de sizlerin eserleri konuşulacak, bu meydan konuşulacak. Sizleri anlıyorum size yakışmadı, bana da yakışmadı bu ayrılış. Ama ben sizlere yanlış yapmadım, 6 ay öncesinden gerçek olmayan hesaplarla sahte hesaplarla kirletmeye başlayan bir sürecin sonuna geldim. Partimi düşünerek sizleri düşünerek istifa kararı alıyorum” ifadelerini kullandı.

Belediyede çalışan bütün emekçilere ayrıca teşekkür eden Çakıcı, konuşmasının devamında, “Bu kardeşinizin size yanlışı olmadı. Çirkin iftiralarla sürecin sonuna böyle getirdiler. Ama bunların hepsi savcılıkta ortaya çıkacak” diye konuştu.

# yol

01 Tem 2022 - 20:36 - Gündem