LGS Birincisi Mardin'den Çıktı: Tebrik Mesajları Peş Peşe Geldi

LGS'de Mardin'den Robin Çiya Özkan tüm soruları doğru cevaplayarak, Türkiye birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı LGS sonuçlarına göre Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Robin Çiya Özkan tam puan olarak Türkiye birincisi oldu. Robin Çiya Özkan, 2022 LGS sorularının tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu. Final Ortaokulu öğrencisi Robin Çiya Özkan, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sınav sorularında 20’şer soruya, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabacı Dil sınav sorularından 10’ar soruya doğru cevap verdi.

Toplamda sözel ve sayısal 90 soruya eksiksiz doğru cevap veren Robin Çiya Özkan 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Robin Çiya Özkan'ın birinci olmasına dair Mardin İl Mili Eğitim Müdürlüğü de sosyal medya hesabından tebrik mesajı paylaştı. Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü paylaşımında LGS 2022'de tüm soruları doğru cevaplayarak 193 öğrenciden biri olup bizleri gururlandıran öğrencimiz Robin Çiya ÖZKAN'ı tebrik ediyoruz. Emek veren öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi. 

Artuklu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.si olan 193 öğrenciden biri Artuklu İlçemizden Robin Çiya Özkan oldu. Kendisini tebrik ediyor, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 

01 Tem 2022 - 11:12 - Eğitim