Down sendromlu ve Özel grupta ki çocukların Beşiktaş sevinci

İş insanları Sabri Ortak, ,Bahtiyar Kaya ve Kanadalı youtuber Leo yılmaz Mardin’de Can Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ki down sendromlu ve diğer özel grupta ki çocuklara VİAPORT KARTAL YUVASI’ndan getirdikleri Beşiktaş forması ve BEŞİKTAŞ t-shirtlerini dağıttı.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Bahtiyar Kaya, Leo Yılmaz ve Sabri Ortak, bir sosyal sorumluluk projesi başlatarak Beşiktaş Forma ve T-shirtlerini hediye etmek üzere İstanbul’dan hareket etti. Yılmaz, Kaya ve Ortak’ın ilk durakları arasında Kahramanmaraş ve Adıyaman vardı. 1 hafta sonra bu projeyi Şanlıurfa ve Mardin’de devam ettirdiler…

Down sendromlu çocukların gözlerinin dolması ve bir o kadar da mutlu olmaları VİAPORT KARTAL YUVASI’nı ve bağış yapan 3 iş adamlarını son derece duygulandırdı.

İş adamı Bahtiyar Kaya “Biz bu projeye bir buçuk ay önce başladık. Önce Kahraman Maraş ardından Adıyaman ve dünde Urfa’daydık, bugünde Mardin’deyiz, buradan da Midyat’a geçeceğiz. Bu sosyal projede ki amacımız, doğum sendromunu, rahibi asyön merkezinde ki engeli kardeşlerimizi, şehit ve gaziler derneği, kimsesizler yurtların da biz bu formaları dağıtmak istedik. Çünkü bu insanlarımızın unutulmaması, bu çocukların varlığını onlara Beşiktaş öncülüğünde bu projeyi yaptık ama biz onların ne kadar değerli ve onların bizler için ne kadar umutlarımız yarınlarımız ve evlatlarımız olduğu için onları düşünerek bu projeyi başlattık. Bir aydan fazla oldu şu anda 3. İlimize geldik. Bizim amacımız bunu bütün Türkiye’ye yaymak ve diğer taraftarların gruplarına da bir örnek teşkil etmek istiyoruz. İş adamları olsun taraftar grupları olsun bir örnek proje başlattık inşallah onlar da bu saatten sonra bizim yaptığımız bu projeler de var olup katılırlar. Bizler gibi bu insanların unutulmadığını his ettirirler. Biz bunun için geldik bunla ilgilide mutluyuz. Burada çok güzel bir misafirperverlik gördük, çok güzel ağırladılar. Dolayısıyla da bu projeyi devam ettireceğiz” dedi.

Kanada’dan gelen ünlü internet fenomeni YouTubeber Leo Yılmaz “İlk projeyi durduğumda Adıyaman ve Kahraman Maraş ile yapılmış bir proje, bende Kanadaydım bu dönem. Bende aslen Urfalıyım ve çok duygulandım. Bende dedim ki 20 senedir Kanada da yaşıyorum. Kanada da bir youtubırım, Urfa’yı, Mardin’i her zaman görmek istiyordum. Bana Urfa’yla Mardin’e gidileceği söylendiği an, zaten o kadar güzel bir proje ki şehit ailelerine ondan sonra engelli kardeşlerimize bunların yanına gidip Beşiktaş’ı tanıtıp, Beşiktaş’ın formalarını dağıtacağız denildiği an düşünmeden uçağa atlayıp geldim. Burada olmaktan çok mutluyum. Bu çocukların yüzündeki mutluluğunu görmek beni benden alıyor yani benim için her şeyden önemli bu. Umarım buralar unutulmaz ve daha fazla fenomenler olsun, youtubırlar, tiktokçular ve iş adamları bu projeye daha çok katılır. İyilik bulaşıcıdır. Bizde inşallah buna vesile oluruz ve daha da büyürüz. Bu projelerin devamı umarım daha çok gelir. En azından katılamıyorsanız bile sosyal medyada paylaşın arkadaşlar.  Buradaki insanları unutmadığımızı, buradaki çocukları unutmadığımızı, şehit ailelerimizi unutmadığımızı, engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve biz buraya gelip onları görerek onları unutmadığımızı belirte biliriz. Ve onların yüzündeki o mutluluğu gördüğünüz zaman inanın sizde çok mutlu olacaksınız. Duygulanmamak elde değil. Umarım vesile oluruz ve çığ gibi büyürüz. Burada da olmaktan, bize de burayı açtıkları için teşekkür ediyorum. Mardin halkına da çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu İl Başkanı ve Can Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Leyla Demir ise, “İstanbul dan VİAPORT Kartal yuvasından çok değerli misafirlerimiz geldiler. Çocuklarımızı mutlu etmek için böyle bir etkinlikleri oldu. Bunun için de Mardin’deki tek durakları biz olduk. Kurumumuz ile iletişime geçtiler. Buradaki çocuklarımıza forma dağıtmak istediklerini söylediler. Bizde onlar ile ortaklaşarak böyle bir mutluluğa imza atmaktan gururluyuz.  Çünkü bizim için en değerli şey çocuklarımızın yüzündeki gülüşlerdir.  Buna vesile oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Misafirlerimize Kartal Viaport Yuvasına ve siz basın emekçilerimize de çok teşekkür ediyoruz”

24 Haz 2022 - 12:01 - Yaşam