Fatma Arık’tan Gümüş Madalya

Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında 3000 metrede yarışan Mardin Atletizm Spor Kulübü sporcusu Milli atletimiz Fatma Arık yarışmayı 2.tamamlayarak Ülkemize Gümüş madalya kazandırdı.

 Fatma Arık başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada “Romanya’nın Craiova kentinde yapılan Milli takım yarışmasında 3000 metreyi 9.33.10 derecesiyle 2. olarak bitirdim çok mutluyum Ülkeme ve Mardin ilimize hayırlı uğurlu olsun dedi. Fatma Arık Mardin’de 11 Haziran’da düzenlenen Uluslararası ABBARA yarışını kazanarak önemli bir organizasyonda yarışmayı 1. tamamlamıştı. Fatma Arık Mardin Atletizm Spor Kulübünün desteğiyle bu başarıya ulaştığını dile getirerek Kulüp Başkanımız Mehmet Münir Cura’ya teşekkür ederim dedi. Arık hedefim Ülkemi ve Mardin ilimizi Olimpiyatlarda temsil ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyorum” dedi.

Mardin Atletizm Spor Kulübü başkanı Mehmet Münir Cura “Fatma Arık’ın başarısı bizleri mutlu etti. Fatma Arık Milli takım seçmelerinde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra bu yıl Milli takıma davet edildi. Millî atletimiz Fatma Arık’ın Balkan Şampiyonasında elde ettiği başarı Ülkemizin ve Mardin ilimizin başarısı oldu. Mardin Atletizm Spor Kulübümüz her zaman sporcuların yanında olarak destek vermeye devam etmekteyiz” diye konuştu.

# Mardin

22 Haz 2022 - 15:08 - Spor

Muhabir  Dilşen Kilim