Çiftçiler Derneği Uyardı: İtfaiye Hazır Olmalı

Hasat döneminin yaklaşmasıyla birlikte buğday tarlalarında artan yangın riskine dikkat çeken Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, önemli uyarılarda bulundu. 

Hasat döneminin yaklaşmasıyla birlikte buğday tarlalarında artan yangın riskine dikkat çeken Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, önemli uyarılarda bulundu. Bölgede hasat bitmeden saman makinelerinin tarlalara girmemesi çağrısında bulunan Erbeyi, anızların da yakılmamasını istedi. Erbeyi, açıklamasında aynı zamanda İtfaiye Birimine de çağrıda bulunarak, olası bir yangına karşı hazırlıklı olmalarını istedi. 

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi şunları söyledi: 

"Değerli vatandaşlarımız; Malumunuz aylardır gerek çifçimizin gerekse bölgemizin tek geçim kaynağı Buğday Hasadı kurumuştur ve biçim zamanı gelmiştir. Lütfen sigara izmaritine dikkat edelim. Çiftçilerimizden ricamız kuyuda kalan sulamacılarını tembih etmeleri. Kuyusunda kimse yoksa trafo Enerjisini kapatmasını istiyoruz Ayrıca Tüm Traktörlerini, Deposu dolu, pulluğu takılı ve hazır olmasını çiftçimizden rica ediyoruz. Ayrıca şunuda söylemek isterim: Lütfen bölgede hasat bitmeden mümkünse sap, saman makineleri tarlaya girmesin. Anız yakılmasın ve ayrıca Kızıltepe Belediye Başkanlığına ve Kızıltepe İtfaiye Amirliğine bu ayda itfaye araçlarının herhangi bir yangında hazır olmasını rica ediyoruz. Ayrıca Ceylanpınar'dan ta Nusaybin'e uzanan bir sınır ve mayın sahası var. Akdoğan ve Şenyurt Bölük Komutanlarımızın sorumluluk sahasında olan alanda nöbet tutan askerimizin de tembih edilmesi ve dikkat etmelerini talep ediyoruz. İnşallah Allah'ın izniyle sorunsuz bir hasat dönemi geçiririz."

31 May 2022 - 11:41 - Yaşam