CHP Mardin Turunu Bitirdi, Mesajlarını Sürdürdü

CHP'nin Mardin'de gerçekleştirdiği temaslar sona erdi ve CHP heyeti Mardin'den ayrıldı. Son ziyaretlerini Mazıdağı'na yapan heyet, Mardin'den ayrıldıktan sonra da sosyal medyada paylaşımlarını sürdürdü.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (  CHP) İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, beraberinde Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Eskişehir Milletvekili Jale Nursüllü, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir ve Emine Gülizar Emecan, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Genel Başkan Danışmanı Mehmet Hasan Eke ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin de olduğu bir heyet 26 Mayıs günü Mardin’e gelmişti.

Mardin'de esnaf ziyaretleri, pazar ziyaretleri, ev ziyaretleri, köy ziyaretleri ile sivil toplum örgütlerine yaptıkları ziyaretlerle sonlandırdı. En son ziyaretini Mazıdağı ilçesinde gerçekleştiren CHP'li heyet önceki gün Mardin'den ayrıldı. 

Heyet ayrılırken, sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptı. 

Gülizar Biçer Karaca paylaşımında: "Hoşçakal Mardin" dedi. Devamındaki paylaşımında ise, Mardin'de çekilen fotoğraflardan düzenlenen videoyu paylaşan Karaca, "Mardin Hazır... sen de hazır mısın" diye sordu. Bugün de paylaşımlarına devam eden Karaca, Mardin'de çekilen bir fotoğrafını ekleyerek, "Karanlığı aydınlıkla buluşturmak için... #YarınınTürkiyesi için umduu büyüteceğimiz bir hafta dilerim" dedi. 

Mardin heyetinde bulunan Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin de paylaşımında Güneydoğu'da halk perişan! Köylü, çiftçi yalnızlığa itilmiş durumda!Çağdışı yönetim anlayışı Türkiye'yi uçuruma sürüklüyor" yazdı. 

Hatay Milletvekili Suzan Şahin ise, Mardin ile ilgili son paylaşımında "Tarlayı ekiyoruz zarardayız. diyor Nusaybin halkı, Nusaybinlilerin sesini duyun" diye yazdı. 

30 May 2022 - 14:51 - Politika