Kaldırımdaki Çukur Tehlike Saçıyor!

Artuklu ilçesi Yeniyol Caddesi üzerinde kaldırımın ortasında aylardır açık şekilde duran çukur tehlike saçıyor. Vatandaşlar, çukurun artık kapatılmasının zamanının geldiğini söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Mardin’in Artuklu ilçesi Saraçoğlu Mahallesi Yeni Yol Caddesinde üzerindeki kaldırımda oluşan devasa çukur, vatandaşların şikayetlerine rağmen kapatılmadı. Vatandaşlar için tehlike saçan çukurun kapatılmasını isteyen vatandaşlar, kaldırımın onarılması gerektiğini söyleyerek, herhangi bir uyarı ya da işaret tabelası koymamasının da tehlikeye davetiye çıkardığını söyledi. Yağmur sularının tahliyesinin sağlandığı alt yapı sisteminin geçtiği bölgede oluşan çukur, uzun zamandan bu yana yerinde duruyor.

 

Çukurun önünden her gün geçtiğini ve her gün kendi kendine söylendiğini ifade eden Murat Cur isimli vatandaş, “Kaldırımda oluşan çukur uzun süredir onarılmıyor. Kendi haline bırakılmış. Cadde kendiliğinden düzelecek diye bekleniyor. Tehlike arz eden çukurun olası bir yaralanmaya sebep olmadan kapatılması gerekiyor. Bu çukur basit bir çukur da değil. Hani küçük bir şey olsa insan anlar ama devasa bir çukur. Her gün buradan belediyenin çalışanları geçiyor. Her gün görüyorlar. Kimse kimseye söylemiyor mu? Mahalleli kaç defa aradı yapacağız dediler ama yapmadılar. Yağmur suyunun tahliyesinde önemli bir yer. Borular zaten yapılmış. Üstünün kapatılması gerekiyor. Ama kapatılmadı. Biz yaya farkında olmadan gelse içine düşse Allah korusun ağır yara alır. Bir çocuk içine düşse ölme riski bile var. Gözleri görmeyen bir insanı düşünmek bile istemiyorum. Altı üstü bir çukur yani yapılması zor olmasa gerek. Yine arayacağız. İnşallah gelip yaparlar” dedi.

 

Ramazan isimli vatandaş da, “Biri düşüp bir yerini kıracak ondan sonra önlem alınacak galiba. Yani buna gerek var mı? Şimdi yine yazdır kar yok görülmüyor. Kar yağsa çukurun üstü kapansa insan gelip boğazına kadar gömülür. Allah korusun çocuklara bir şey de diyemezsin. Gelip oynarken, koşarken içine düşse Allah korusun. Bu kaldırımın sorumlusu kimse gelsin yapsın bunu. Biraz kum biraz kaldırım taşı koyacak. Burası çok işlek bir yol. Öyle kuytu köşede bir yer de değil. Gözler önünde bir yer. Bunu mutlaka görmüşlerdir. Gelip yapsınlar. Yazıktır insanlarımıza. Çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye korkuyoruz”  diye belirtti.

26 May 2022 - 09:28 - Yaşam