Öğrenciler Gazetecilerle bir araya geldi

Kızıltepe Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Üniteden Aktiviteye’ etkinliğine gazeteciler katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Kızıltepe Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Üniteden Aktiviteye’ ders projesinin konukları Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, Mardinli Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Faraç Çobanoğlu ve Mardin Haber Gazetesi Muhabiri Bedia Tekin oldu.

Etkinlik kapsamında öğrenciler gazetecilere Muhabirlik, haber yapma ve haber çalışmaları hakkında sorular sordu.

Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, “Okul Müdür Vekili Orhan Aydoğan ve Kız Meslek Lisesi Kızıltepe Edebiyat öğretmeni Suut Kılıç’a davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca öğrencilerin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok memnunum. Öğrencilerin ilerde mesleki olarak seçebilecekleri bir meslek ile ilgili düşüncelerini bildirmeleri ve basına ilgileri bizi çok sevindirdi. Öğrenciler çok heyecanlı ve içten soruları ile bizi yer yer terletti. Bizim amacımız topluma bilgi akışını doğru ve tarafsız bir şekilde aktarmak bu anlamda öğrencilerimize elimizden gelince gazeteciliğin inceliğini anlattık tekrarda öğrencilerimize ve okul yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

24 May 2022 - 13:45 - Kültür & Sanat