Bunun Adını Koyamadık: Mardin’de Döner 140 Lira

Mardin’de bir lokantaya giden turistler, 3 döner için kesilen 420 lira değerindeki fatura karşısında şok yaşadı. 

Mardin’in Artuklu ilçesinde son günlerde yaşanan turist yoğunluğu sevindirirken, bir lokantanın yemek fiyatları tepkiyle karşılandı. Girdikleri lokantada yedikleri 3 et döner için 420 lira fatura kesilen turistler şaşkına döndü. Her bir porsiyon döner için 140 lira fatura kesilirken, bir kişilik sac tava için de 190 lira fatura kesildi. Fatura karşısında şaşkınlık yaşayan turistler, suya 8, ayrana da 10 lira ödedi. 

Benzer durumla başka turistler de karşılaştı. Söz konusu faturanın yanlış kesilmiş olabileceği düşüncesiyle bazı vatandaşlar lokantayı aradı ve dönerin fiyatını sordu. 140 lira olduğunu duyan vatandaşlar da şaşkına döndü. 

Mardin’de başka lokantalara da telefon eden vatandaşlar en lüks ve en iyi döner yapan lokantalardan bile et dönerin porsiyon fiyatına en yüksek 70 lira fiyat aldı. 

Döneri 140 liraya veren lokanta fırsatçılık yapmakla eleştirildi. Son günlerde Mardin’e gelen turistler bile özellikle fahiş fiyatlar nedeniyle şikayetçi olurken, esnaf odaları ve yetkili kurumlara çağrıda bulunuldu. 

23 May 2022 - 21:07 - Ekonomi