Mardin'de AK Parti'ye Bir Şok Daha

AK Parti'nin Gökçe'deki istifa iddialarını yalanlamasının ardından bir haber de Artuklu İlçesine bağlı Ortaköy Mahallesinden geldi. Ortaköy'de daha önce AK Parti ile yürüyen birçok aile toplu olarak Gelecek Partisi'ne katıldı.

AK Parti'nin Gökçe Mahallesinde 150 kişinin istifa edip, 800 kişiyle beraber CHP'ye katılmasına dair haberleri yalanlamasının ardından bir haber de Artuklu İlçesine bağlı Ortaköy Mahallesinden geldi. Ortaköy'de yıllardan bu yana AK Parti'yle yürüyen bir çok aile toplu bir şekilde Gelecek Partisi'ne katıldı. Gelecek Partisi Artuklu İlçe Başkanlığı tarafından Ortaköy'de organize edilen programda yeni üyelerin rozetlerini İl Başkanı Murat Çapşek, Artuklu ilçe Başkanı Mahmut Basıç ve Gelecek Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ve Sosyal Politikalar Başkanı Yardımcısı Mehmet Can tarafından takıldı.

Burada konuşan İl Başkanı Murat Çapşek, Gelecek Partisi’ne toplu katılımların yükselerek artacağını belirterek, "Türkiye’de siyasetin, ekonominin çıkmazda olduğu, insanımızın yarına dair bir güven ve umut problemi yaşadığı bir zaman diliminde, başta Ak Parti seçmeni olmak üzere bütün partilerin tabanında yeni siyasi arayışlar var. Bu siyasi parti arayışlarının neticesinde bugün partimize toplu katılım oldu. Bu katılımlar hem umutlarımızı diri tutmamızı sağlıyor hem sorumluluğumuzu artırıyor.  Mardin Ortaköy AK Parti'nin kalesi olarak anılırdı AK Parti oylarının eridiği ve Gelecek Partisine geçtiklerini öğrendik. Seçmenlere tercihlerdeki değişikliğin nedenini sorduk. Ekonomik sıkıntılardan dolayı, Partim sanki ekonomik kriz yokmuş gibi davrandığı. Ekonomik kriz var. Bunu kabul edelim ki sorunu çözelim. Elektirik sıkıntısı yanı sıra şişirilmiş faturalar ve ard arada gelen çoğalan şikayetler dile getirildiler" dedi.


Yarına dair daha çok çaba gösterilmesi gerektiğini ortaya koyan Başkan Çapşek, “Partimiz temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu Gelecek teması ile yola çıktı. Türkiye'nin çözülemeyecek olan hiçbir sorunu yok. Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde gece gündüz demeden tüm teşkilatımızla insanlarımızın sıkıntılarına ortak seslerine soluk oluyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni katılımların kendilerine güç vereceğini ve Mardin için, Artuklu için, Ortaköy için hep birlikte daha güçlü çalışacaklarını ifade eden Artuklu ilçe Başkanı Mahmut Basıç ise, “Bu yeni katılımlar ile teşkilat olarak hedefimize daha çok yakınlaştık ve güçlendik. Bu katılımlar müjdeleri de beraberinde getiriyor. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun gösterdiği gelecek temalı hedeflerin hemşehrilerimiz tarafından desteklendiğinin birer göstergesi. Dikkat ederseniz partimize her bölgeden katılımlar gerçekleşiyor. Mardin'de ve ilçemiz Artuklu'da partimize katılımlar sürecek” sözlerine yer verdi.

20 May 2022 - 17:22 - Politika