Beklenen kararları Mardin Valiliği duyurdu: 1'inci Cadde Trafiğe Kapatıldı mı?

Mardin Valiliği, Tarihi 1'inci Caddede turizm sezonunda yaşanan trafik sorununun önüne geçmek için aldığı bir dizi kararı açıkladı.

Mardin Haber Gazetesi'nin yıllardan bu yana dile getirdiği Tarihi Mardin 1'inci Cadde üzerinde yaşanan trafik sorunu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Mardin Valiliği, Tarihi 1'inci Caddede turizm sezonunda yaşanan trafik sorununun önüne geçmek için aldığı bir dizi kararı açıkladı. Kararlar arasında esnafın yük indirip, bindirme saatlerinin de düzenlendiği görüldü. Alınan kararlara göre; bundan sonra esnaf kafasına göre yük indirip, bindirme yapamayacak. Trafiğin sıkışmasında en etkili sorunların başını çeken bu durumun önüne geçmek için Valilik yük indirme ve bindirme saatlerini 23.00 ile 09.00 olarak belirledi. İndirme ve bindirme işlerinin ayrıca park ve bekleme yerlerinde yapılması kararı alındı.

Kararlar arasında park ve bekleme yerlerinde bekleme süresi de sınırlandırıldı. Alınan karara göre bekleme süresi 10 dakika olarak belirlenirken, beklemenin uzaması durumunda önce uyarı ardından ise ceza uygulamasına gidilecek. 

Kararlar bu gece (18 Mayıs 2022) saat 24.00'dan itibaren geçerli olacak. 

Mardin Valiliği aldığı kararları şu şekilde duyurdu: 

* 1. Cadde üzerinde bekleme ve park yerlerinde park yasağı uygulamasının yapılması

* 1. Cadde üzerindeki bekleme ve park yerlerinde duraklama süresinin 10 dakika ile sınırlandırılmasına 

* Esnafın mal indirme bindirme saatlerinin 23.00 - 09.00 saatleri arasında bekleme ve park yerlerinde yapılması" 

18 May 2022 - 17:05 - Yaşam