Belediyeye ödül

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Projesi kapsamında sunulan 150 proje içerisinde ödül almaya hak kazandı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenmiş olan Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje yarışmasında Mardin Büyükşehir Belediyemiz tarafından sunulan “Mardin RobotiKARAVAN” Projesi, 150 proje arasında dereceye girerek ödül almaya hak kazandı.

Mardin RobotikKARAVAN Projesi, Mardin'in kırsal bölgelerinde yaşayan çocuklara günümüz teknolojilerini kolaylıkla anlayabilme, yorumlayabilme ve buna dayalı fikirlerini hayata geçirebilme becerilerini kazandıracak bir projedir. Böylelikle projemizle 4-16 yaş arası çocukların temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanışması ve robotik kodlama, yapay zeka ve marker atölyeleri ve eğitimlerle teknolojik beceriler edinmeleri sağlanacaktır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in katılım sağladığı ödül programında, ödülü Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin teslim aldı.

18 May 2022 - 10:08 - Gündem