Oyuncağını tasarla paylaş

10 öğretmen, 4 farklı şehir birleşti. Mardin’de 10 köy okuluna sosyal yardım projesi ile öğrencilere kırtasiye-oyuncak ve kitap yardımında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Geri dönüştürülebilir materyallerle öğrencilerin yaptığı oyuncaklar iyilik mektupları ile sahiplerine ulaştı.

E-Twinning Platformu ‘Oyuncağını Tasarla Paylaş” Projesi kurucusu Çiğdem Üstünbaş Ve Gizem Okyay, projeyle birlikte eğlenerek, yaparak, yaşayarak çocuklarda kalıcı öğrenmeyi ve kullanmadıkları oyuncakları tamir edip tasarlayarak geri dönüşüme kazandırırken çocuklara bilinçli tüketici olmayı, manevi değerlerimiz arasında olan sevgi-iyilik, yardım severlik, paylaşma gibi değerlerimizi somutlaştırarak kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Çiğdem Üstünbaş, "Öğrencilerimiz, öncelikle web araçlarını kullanarak projeyle ilgili öğrenci ön test-son test anketlerini tamamladılar. Karışık okul takımları ile zoom aracılığıyla proje ortaklarımızın okullarına davet edildi. Öğrencilerimizin tanımadıkları arkadaşlarına yaptıkları iyilik resimleri ile web tasarımlı iyilik masalı oluşturdular. Öğrencilerimiz iyilik kutularını proje kapsamındaki okullar için minik elleri ile tek tek belirledikleri oyuncaklar ile doldurdular. Minik eller koca yürekler tanımadıkları köy okulları için geri dönüştürülebilir atık materyallerle oyuncak sergisi oluşturdular” dedi.

Gizem Okyay, “Mart ayı için planladığımız “İyilik mektupları-yardımlaşma evi” davranış etkinliği için milli değerlerimizi yaptıkları çalışmalar ile sergilediler. Ailesiyle beraber çocuklarımız evde-okulda-çevresinde yaptıkları iyiliklerin video ve resimlerini çekerek bizlerle paylaştılar. Öğrenci velilerimizden bu çalışmayla ilgili çok olumlu dönütler aldık. Ailece kaliteli zaman geçirdiklerini ifade ettiler. Nisan ayında öğrencilerimiz-çevremizdeki okullar- proje ekibimizin destekleri ile kullanılmayan oyuncakları tamir ettik, hediye paketlerine sardık, hediyelerin üzerine isimlerimizi yazdık. 10 öğretmen 4 şehir birleşerek Mardin ilimizdeki 10 köy okuluna 60 koli içerisine oyuncaklar-kırtasiye materyalleri-bez bebeklerimiz ve hikaye kitapları ile yola çıktı” diye konuştu.

04 May 2022 - 10:20 - Eğitim