Saadet Partisi İl Başkanı Koçhan'dan Bayram Mesajı

Saadet Partisi (SP) Mardin İl Başkanı Vecdi Koçhan, yayınladığı bayram mesajında iktidarı eleştirerek, Bayramın ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Saadet Partisi (SP) Mardin İl Başkanı Vecdi Koçhan, mübarek Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Koçhan, mesajında bayramın  "Ülkemizin problemlerine çözümler üretilsin, hiç olmazsa bu yolda bir gayret ortaya konulsun.." dileklerinde bulundu. 

Koçhan'ın mesajının tamamı şu şekilde;

"Muhterem hemşerilerim ; Ramazan ayının son günlerini idrak ediyoruz gönül isterdi ki Ramazan ayını geride bırakırken insanımızın hayatında gözle görülür iyileşmeler olsun, bir nebze yüzünü güldürecek güzel haberler verilsin..

Ülkemizin problemlerine çözümler üretilsin, hiç olmazsa bu yolda bir gayret ortaya konulsun..

Fakat iktidar cephesinde değişen bir şey yok...Büyük büyük laflar var; fakat icraat yok!

Vatandaşlarımız gerçeği yaşayarak görüyorlar ama ocak şubattan şubat marttan daha iyi olacak hayali ile ayakta tutmaya çalışıyorlar. Ama her gün önceki dönemden de daha kötü bir hal almaya devam ediyor.

Ülkemizin geldiği durumda özetliyor iktidarın hayal satışında ne kadar başarılı olduğunu…

Vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçları artık lüks olmuş durumda…

Parti çevresinin çıkarlarını, milletin çıkarlarının önüne koymuş bir yönetim anlayışı nedeniyle; insanımızın hayat kalitesi her geçen düşüyor.

Sağlıklı beslenme, nitelikli eğitim, ulaşım ve hatta barınma gibi en temel ihtiyaçlar orta sınıf ve dar gelirli kesim için büyük bir lüks oldu.

İktidarın her fırsatta arkasına sığındığı söylem olan ; tüm dünyada ekonomik sıkıntılar var söylemi vatandaşlarımızın aklıyla alay etmesinden başka bi şey değildir. Velev ki tüm dünyada ekonomi ve gıda sorunları baş göstermiş olsa bile bugün Ülkemizde olan durumun onda biri kadardır. Dünyada fiyatlar %10 artıyorsa ülkemizde %100 artış gösteriyor maalesef…
Mardin Ovası Yine Sussuz…
Yıllardır adeta kangren olan GAP projesinin bir türlü sona ermemesi sebebiyle bu yılda yüzlerce çiftçimizin ektiği mahsuller susuzluktan kurumuş durumdalar.
Her fırsatta çiftçilerin yanında olduğunu belirten, sözde çiftçilere her türlü desteği verdiğini iddia eden iktidar neden çiftçilerimizin yıllardır süren susuzluk problemine çare üretmiyor? En azından çiftçilerimizin yıllık emeklerinin karşılığı olan kuruyan buğdaylarına karşılık zararlarını neden karşılamıyorlar ?
Sorulacak o kadar çok soru var ama bu soruların iktidar karşılığında maalesef cevapları yok.
Çürüme bütün noktalara sirayet etmiş durumda.Ehliyet, liyakat, adalet, eşitlik gibi kavramlar maalesef içi boşaltılmış yerine saman doldurulmuş vaziyette…
Bizler dün olduğu gibi bugünde milletimiz yetkiyi verdiklerinde ülkemizin bütün sorunlarını kısa bir sürede çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Gayemiz milletimize kurulan oyunları bozan gerçekleri ortaya çıkaran, millete hizmet eden, insanca yaşamı savunan, hakkı tesis edecek bir siyasal ortamı kurmaktır.
Bizler siyaseti; çıkar elde etmek, koltuklarda oturmak için değil, bütün insanlar saadet bulsun, hak ve adalet düzeni hakim olsun, adil paylaşım ve çıkar düzeni yıkılsın diye yapıyoruz.
Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder, bu mübarek günlerin oluşturduğu iklimin bizlere ve tüm insanlığa huzur,barış ve adalet getirmesini dilerim."

# Mardin

01 May 2022 - 10:13 - Gündem