Serkan Kurt


Yeni yılda rakamlar değişiyor


Yeni yıl münasebetiyle sayfalar dolusu kutlama mesajları yapılıyor. Artık bir klişe haline gelen kutlama mesajları bir anlam ifade etmiyor. En güzel cümleleri bir araya getirip özel günler, bayramlar, dini günler, yeni yıl vb. mesajlar paylaşılıyor. Günün anlamı itibariyle yeni yıl mesajları bir bir dökülüyor dudaklardan. Yeni yıl değil sanki dilekler listesi mübarek. Herkes en güzelinden yeni yıl dileklerini sıralıyor.

Oysa yeni yıl Pazartesi´yi Salı gününe bağlayacak bir gece. 2019 bir sayı sadece. Hayatımızda hiçbir şey değişmeyecek. Evet, hiçbir şey değişmeyecek.

1 Ocak sabahı uyandığınızda bir önceki güne göre hiçbir değişiklik olmayacak. Herkes aynı, hayat aynı olacak. Bir gün daha geçti diye dünya daha iyi bir yer de olmayacak. Bizler daha iyi bir insan da olmayacağız. Hayata da yeniden başlamayacaksın, kaldığın yerden devam edeceksin. Boşuna heveslenme iki gözüm.

Takvimlerden bir sayfa daha dönünce hayatın akışı mı bir an da değişecek? O kağıt parçası senin için ne yapabilir ki? Sakin olun, o güzel dileklerinizi yazacağınıza, umut edeceğinize, hayatınızı o güzel duygularla yaşayın her daim.

Düşünsene 365 gün daha yaşadın o günden beri. Bir sonraki güne ve ne yapacağına odaklanacağına önce bir geçirdiğin son 365 güne dön, bir bak bakalım ne yapmışsın. Önümüzdeki günler için yapacağın en iyi şey hatalarından vazgeçmek, belki de seni mutlu eden şeyleri tekrar etmek.

Unutmayın, takvimleri de milatları da yaratan bizleriz, 2019 da bir sayı sadece. Yeni yılda değişen tek şey sadece rakamlar. Gerçek olan ise hayatımız. Gidip o gerçeği, en dürüst, en ahlaklı ve en adaletli şekilde yaşamak gerekir. Benim de yeni yıldan beklentilerim böyle işte.

Her şeye rağmen, güzel bir yeni yıl geçirmenizi diliyorum. Her daim sevgi ve huzur içinde kalın.