Evde Artık Sıfır Atık Etkinliği düzenlendi

4 Belediyeye Kayyum

GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül

Seyahat acentelerinin ödeme altyapısında yapay zeka teknolojisi

Sosyal destek, intihar oranını düşürüyor

BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ

Prematüre bebeklerin doğru ve düzenli izlemi hayati önem taşıyor

ABD ve Kanada'daki müşterilerinin verilerini İsviçre'de işleyip depolayacak

“İşsizlik oranının Azalması Reformlarla Olacaktır”

Mardin'de "Akılcı İlaç Kullanımı" resim yarışması

 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7462% -0,05
 • EURO

  6,3524% 0,18
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31

Uluslararası Beytü’l- Makdis Sempozyumu Mardin'de Düzenlenecek

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’nce belirlenecek bir kurul tarafından sempozyum ile ilgili çalışmalara en kısa sürede başlanılacağı bildirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ortaklarından olduğu “19. Uluslararası Beytü’l-Makdis Akademik Sempozyumu: Beytü’l-Makdis’in Bugünü: Süreklilikler ve Kopuşlar” sempozyumu 12-13 Ekim 2019 tarihinde Ankara’daki Diyanet Vakfı Kocatepe Camii konferans salonunda icra edildi.

Kudüs ve Filistin’in güncel durumunun tartışıldığı sempozyuma, Kudüs Müftüsü ve Kudüs Alimler Heyeti başkanı Şeyh Dr. İkrime Sabri ile Filistin, Kanada, Endonezya, Malezya, İngiltere, Lübnan, Fas ve Katar gibi dünyanın farklı ülkelerinden birçok akademisyen katıldı.

Ülkemizdeki farklı üniversitelerden de birçok katılımcının bildiri sunduğu sempozyumda,  Mardin Artuklu Üniversitesini Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ziya Polat temsil etti.

Yüksek katılımın gözlendiği sempozyumun yirmincisinin (20. Uluslararası Beytü’l-Makdis Akademik Sempozyumu) önümüzdeki yıl Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Mardin’de yapılması kararlaştırıldı.