Akıllı Üretime Dikkat

Hava kirliliği kanser riskini artırıyor

SİNÜZİTTEN KORUNMANIN 7 PÜF NOKTASI

Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Gelecek ve teknoloji meslekleri dönüştürüyor

Perakende şekil değiştiriyor

2019’un en dikkat çekici 5 zararlı yazılımı

Türkiye’de 7 Milyon Kişi Diyabetle Mücadele Ediyor

FAZLA TUZUN YOL AÇTIĞI 5 HASTALIK

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

 • BIST 100

  104.650%0,84
 • DOLAR

  5,7697% 0,35
 • EURO

  6,3615% 0,32
 • GRAM ALTIN

  271,36% -0,17
 • ÇEYREK ALTIN

  447,744% -0,17

TÜGVA Mardin 2. Beytülmakdis Fuarı’nı Tamamladı

1-3 Kasım tarihleri arasında Mardin’in Artuklu ilçesinde gerçekleştirilen Fuar’a çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Açılışını TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, kurum amirleri ve STK temsilcilerinin katıldığı 2. Beytülmakdis (Kudüs) Fuarı sona erdi.

1-3 Kasım tarihleri arasında Mardin’in Artuklu ilçesinde gerçekleştirilen Fuar’a konuşmacı olarak Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Yazar Ömer Lekesiz, Filistinli Gazeteci-Yazar Zaher Elbaik, Ankara Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Khalid Al Awaisi katıldı. Ayrıca Grup İstikamet ezgi ve marşlarıyla konser verdi.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan, yaklaşık bin metrekare kapalı alanda yapılan Fuar’ın özellikle formatı çok büyük beğeni topladı. Bilgilendirme köşeleri, söyleşi alanı, Filistin haber köşesi, çocuk alanı, tasarım ürünler bölümü, video köşesi, fotoğraf ve resim sergisi ile Fuar alanını ziyaret eden vatandaşlara Kudüs konusunda farklı alanlarda detaylı bilgiler verildi.

TÜGVA Mardin İl Temsilcisi Muhyettin ERTAŞ yaptığı açıklamada: “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün ve Filistin’in içinde bulunduğu durumu Mardin’de daha iyi bilinmesi adına okullarda bilgilendirme seminerlerine başlamıştık. Bu çalışmanın dışında çok büyük bir kapalı alanda, Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid’i Aksa’yı anlattığımız 2. Beytülmakdis Fuarı’mızı gerçekleştirdik. Üç gün boyunca çok yoğun katılım oldu. Vatandaşlarımıza Fuar çıkışında hazırlamış olduğumuz anket sorularımızı yönelttik ve çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu durum bizlere umut verdi. İnşallah bahar aylarında belki de Türkiye’de ilk olacak Beytülmakdis Kitap Fuarı düzenlemeyi planlıyoruz. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs’le ilgili çalışmaları önümüzdeki dönemlerde bütün ilçelerimizi de içine alçak şekilde genişletmeyi düşünüyoruz.” dedi.