4 Belediyeye Kayyum

GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül

Seyahat acentelerinin ödeme altyapısında yapay zeka teknolojisi

Sosyal destek, intihar oranını düşürüyor

BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ

Prematüre bebeklerin doğru ve düzenli izlemi hayati önem taşıyor

ABD ve Kanada'daki müşterilerinin verilerini İsviçre'de işleyip depolayacak

“İşsizlik oranının Azalması Reformlarla Olacaktır”

Mardin'de "Akılcı İlaç Kullanımı" resim yarışması

HDP'li 4 belediye başkanı gözaltına alındı

 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7462% -0,05
 • EURO

  6,3524% 0,18
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31

Şehirler ve Kokular Festivali Alanya’da yapıldı.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başkanlığında, Mahmutlar Kılıçlar İlköğretim Okulunun koordine ettiği “Şehirler ve Kokular” Festivali Alanya’da gerçekleşti.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Şehirler ve Kokular” Festivali büyük ilgi gördü. Festivale Mardin ili adına, Kızıltepe Dicle İlkokulu Sınıf Öğretmeni Funda Topçu başkanlığında 2 Öğretmen ve 4 öğrenci ile katıldı.

E-Twinning projesi kapsamında her ilin kendisine özgü ürün ve kokuların sergilendiği  61 İlin katılım gösterdiği Festivale, Mardin ili adına, Kızıltepe Dicle İlkokulu Sınıf Öğretmeni Funda Topçu başkanlığında 2 Öğretmen ve 4 öğrenci.katıldı.Festivalde Mardin iline özgü;Dibek Kahvesi, Hayalet,Badem Şekeri, Kolonya, Kana Cafenin 500 yıllık geleneklere uygun 38 çeşit baharat ile pişirilen Süryani  Çöreği ve Bıttım sabunu tanıtıldı.

İlklerin yaşandığı festivalde öğrenciler ilk kez deniz ile tanışmış oldu.Öğrenciler için ayarlanan  özel bir gemiyle deniz turu yapıldı.Kırmızı Beyaz bayraklar  gemide Cumhuriyet kutlaması yapıldı.”Alanya Türkiye kokacak, Alanya'nın kokusu tüm Türkiye'yi saracak” sloganıyla başlatılan projede  Mardin'i temsil eden  Kızıltepe Dicle İlkokulu öğretmen ve öğrencileri festival ardından Mardin'e döndü.