Çam: “Hemşehrilerimize Sıcacık Bir İkram

Mardin’in çevre dostu  sabunları dünya pazarında 

Midyat polisinden narko nokta uygulaması

Kadınlar çiniyi akademik düzeyde öğreniyor

Kaymakam Gökpınar, muhtarlarla bir araya geldi

Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı

Yası dolu dolu yaşamak travmadan koruyor!

KOAH ülkemizde ciddi bir tehditken termik santrallare ek süre verilmemeli

Türkiye otomasyon sistemleriyle teknolojisini yukarıya taşıyacak

TSKB’ye Cinsiyet Eşitliği ve Kadın İstihdamına Destek İçin AFD’den 85 Milyon Euro Kredi

 • BIST 100

  107.529%0,00
 • DOLAR

  5,7127% 0,27
 • EURO

  6,3276% 0,24
 • GRAM ALTIN

  269,78% -0,67
 • ÇEYREK ALTIN

  445,137% -0,67

Park hastanesinde gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı

Mardin Özel Park hastanesinde düzenlenen  2019 yılı  Yangın, tahliye, KBRN ve kurumlar arası hasta nakillerinin gerçekleştirildiği tatbikat  gerçeği aratmayacak şekilde yapıldı.

atbikatta senaryo gereği yangın alarmı verilmesinin ardından sağlık personeli tarafından hastalar tahliye edildi.  Tatbikat gereği çıkan yangında üst katlarda kalan vatandaşlar itfaye yardımıyla pencerelerden alınırken sağlık personeli ve itfaiye ekipleri  de yoğun bakımda kalan hastaları tahliye ederek ambulanslara sevk ettiler .

Tatbikat sonrası hastanenin Başhekim Yardımcısı  İbrahim Yücesoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanelerde tatbikatların önemli olduğunu söyledi.

Tatbikatın gerçeği aratmadığını belirten  Yücesoy," Acil durumlara hazırlıklı olmak amacıyla böyle bir tatbikatı gerçekleştirdik. Yangın tatbikatı ile mevcut personele yangın kültürünü, yangın çıkmaması için gerekli önlemlerin alınması ve olası yangın durumlarında yapılması gerekenler  anlatıldı. Tahliye konusunda hasta ve yakınlarına yardımcı olmalarını, ayrıca olası bir yangın durumunda bina içerisindeki mevcut yangın söndürme cihazlarıyla yangına en uygun şekilde müdahale etmek konusunda gerek teorik gerekse uygulamalı olarak gösterdik. Çalışanlara, muhtemel yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağladık. Acil durumların olumsuz etkilerini belirleyip önleyici ve sınırlandırıcı tedbirleri nasıl almamız gerektiği konusunda yapılan tatbikat bizlere örnek teşkil etmiştir" dedi"