Mardin 1947 Sağlık Spor yenildi

Mardin Barosu’nun yeni yönetimine ziyaret

Öğrenci Servis Ücretlerine zam

Ödevler uzun sürüyor ve bitmiyorsa dikkat!

Türkiye’de Doğasıyla Az Bilinen Yerler

Fidye yazılımı, ABD ve Avustralya'daki hastaneleri çalışamaz hale getirdi

Grip aşısı olmanın tam zamanı!

YOLDA ANİ KALP KRİZİ RİSKİNE DİKKAT!

HAFTALIK ORTALAMA 47,9 SAAT ÇALIŞIYORUZ

TÜKENMİŞLİK SENDROMU SİBER GÜVENLİĞİ DE TEHDİT EDİYOR

 • BIST 100

  93.981%0,00
 • DOLAR

  5,8893% -0,63
 • EURO

  6,5014% -0,58
 • GRAM ALTIN

  282,88% -0,59
 • ÇEYREK ALTIN

  466,752% -0,59

Nusaybin’de değerlendirme toplantısı yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sene başı değerlendirme toplantısı gerçekleşti.

Nusaybin ilçesinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, başkanlığında sene başı değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nusaybin Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya katılan Milli Eğitim Müdürü Sarı, ilçede görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler ile 2019-2020 sene başı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek çalışmalar, Birleştirilmiş sınıf uygulamalarının zorunlu kılan nedenler, 2023 Eğitim vizyon belgesi çerçevesinde, Birleştirilmiş sınıflarda sene başı ve sene sonu iş ve işlemleri, Birleştirilmiş sınıflarda okuyan birinci sınıfların okuma yazma çalışmaları, İkinci sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrencilerle yapılacak çalışmalar, 3.sınıflarda ki çalışmalar, Birleştirilmiş sınıflarda okul öncesi sınıfların açılması, açılan okul öncesi eğitim sınıfların giriş çıkışları ve Okul bahçelerin ağaçlandırılması konuları ele alındı.

Toplantı konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, "Öğrencilerimizi; güçlü Türkiye'nin hizmetkârı, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek hepimizin temel görevidir elbette. Bu bakımdan Mardin’imizin tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrolarının hedeflerimizi gerçekleştirmede milletimize sunacağı katkı paha biçilemez olacaktır. Bu katkı da en büyük pay belki de "okul, müdürü kadar okuldur." sözünden de hareketle siz yöneticilerimize aittir. Ülke genelinde yapılan yönetici yazılı ve mülakat seçmelerinden başarıyla geçerek tercihleriniz doğrultusunda okullarımıza yerleştirildiniz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum." dedi.