Anahtar Kelimeler: Harekata destek

Gelişmiş Kalıcı Tehditler

Dünya Çocuk Günü'nde yüzlerce balon uçuruldu

GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK

SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ !

AKILLI MOLEKÜLLERLE NOKTA ATIŞI YAPILIYOR

BEL AĞRINIZIN GEÇMESİNİ GÜNLERCE BEKLEMEYİN

Kabala Mahalle Konağı için ihale aşamasına geçildi

Sağlık görevlisi, yaşlı hastayı sırtına alarak ambulansa taşıdı

Mezopotamya ovasında Akdeniz iklimi meyveleri yetişmeye başladı

Midyat'ta hırsızlık yapan 3 kişi tutuklandı

 • BIST 100

  108.006%0,44
 • DOLAR

  5,6972% 0,00
 • EURO

  6,3023% -0,16
 • GRAM ALTIN

  269,88% 0,07
 • ÇEYREK ALTIN

  445,302% 0,07

MTDF’den Harekata destek

MTDF Başkan Öter: "Türkiye kendi toprak bütünlüğünü korumak için bu harekata başlamıştır"dedi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesine havanlı saldırısı sonucu şehit olanların yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, "Bu harekat devletimizin beyan ettiği üzere Türkiye'nin geleceği, birliği, beraberliğini korumak adına başlatılan bir harekattır. Her devletin olduğu gibi burada da Türkiye kendi toprak bütünlüğünü korumak için bu harekata başlamıştır" diyerek Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini söyledi.

Dün öğle saatlerinde Suriye sınırından Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Taşlıca ve Otluk köylerine yapılan havan saldırısı sonucu 2 sivil şehit olmuş, 12 kişi de yaralanmıştı. Şehit yakınları Kızıltepe İpek Mahallesi'ndeki taziye evinde taziyeleri kabul etti. Türkoğlu ailesine başsağlığı dileyen MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, her zaman devletin yanında olduğunu belirterek, "Bu harekat devletimizin beyan ettiği üzere Türkiye'nin geleceği, birliği, beraberliğini korumak adına başlatılan bir harekattır. Her devletin olduğu gibi burada da Türkiye kendi toprak bütünlüğünü korumak için bu harekata başlamıştır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin başına gelebilecek terör tehditlerini yok etmek için çalışma başlattığını aktaran Öter, "Biz bölgenin sıfır noktasındayız. En çok bu bölge etkilenecek. İlerde Irak gibi bir durum meydana gelirse, biliyorsunuz Irak'ı üçe böldüler. İleride Türkiye'nin başına bir bela gelecekse bunun önlemini almak için her büyük devlet gibi Türkiye de kendi önlemini alacak. Her ülke kendi geleceğini korumak için bekasının gereğini yapmak ne ise Türkiye de bununla ilgili çalışmalar yapıyor. Biz her konuda devletimizin yanındayız. Ama ölümler canımızı yakıyor. Bütün ölümlere karşıyız fakat devletimizin, ülkemizin, birliğimizin yanındayız her zaman" diye konuştu.