MAÜ Öğrencilerinden Birincilik Ödülü

Gelişmiş Kalıcı Tehditler

Dünya Çocuk Günü'nde yüzlerce balon uçuruldu

GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK

SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ !

AKILLI MOLEKÜLLERLE NOKTA ATIŞI YAPILIYOR

BEL AĞRINIZIN GEÇMESİNİ GÜNLERCE BEKLEMEYİN

Kabala Mahalle Konağı için ihale aşamasına geçildi

Sağlık görevlisi, yaşlı hastayı sırtına alarak ambulansa taşıdı

Mezopotamya ovasında Akdeniz iklimi meyveleri yetişmeye başladı

 • BIST 100

  106.785%-0,69
 • DOLAR

  5,6970% -0,01
 • EURO

  6,3078% -0,04
 • GRAM ALTIN

  3,13% -0,29
 • ÇEYREK ALTIN

  5,1645% -0,29

Mardin’li Yusuf Makedonya’da 2 altın madalya kazandı

Konya Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi Mardinli Yusuf Dursun, 2019 yılı "Yılın En İyi Genç Şefi" ve "Modern Dish" kategorilerinde 2 altın madalya kazandı.

Konya Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3.sınıf öğrencisi Mardinli Yusuf Dursun, 10-14 Ekim 2019 tarihleri arasında Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin Ohri kentinde Dünya Aşçılar Birliğinin (WACS) desteğiyle gerçekleştirilen ve Dünyanın 3 farklı kıtasından, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 25 farklı ülkenin katılım sağladığı "IV. Uluslararası Gastronomi Yarışması-GASTROMAK 2019"da, "YILIN EN İYİ GENÇ ŞEFİ” ve "Moder Dish" kategorilerinde birinci olarak 2 altın madalya almaya hak kazandı.

Yusuf Dursun’unun başarısından dolayı kutlayan Konya Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, "Altın madalyalarını Dünya Aşçılar Birliği Başkanının elinden alan Yusuf Dursun’u ve öğrencimizi yetiştiren bölüm hocalarımızı, Bölüm Başkanımız Doç. Dr. S. Gül Güneş’in şahsında tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Mardin’in gururu olan Yusuf Dursun, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin Ohri kentinde Dünya Aşçılar Birliği (WACS) desteğiyle gerçekleştirilen 4. Uluslararası Gastronomi Yarışması’nda Türkiye’ temsil ettiğim için çok mutlu olduğunu söyledi.

Yarışmada 2 altın madalya kazandığını belirten Dursun,” Bu yarışmada “Yılın En İyi Genç Şefi” ve “Modern Dish” kategorilerinde birinci geldim. Çok mutluyum. Ülkem adına doğduğum şehir Mardin adına okuduğum Konya Selçuk üniversitesi adını dünyaya tanıttığım için gururluyum, mutluyum. Hocalarıma bana destek çıkan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.