Mardin 1947 Sağlık Spor yenildi

Mardin Barosu’nun yeni yönetimine ziyaret

Öğrenci Servis Ücretlerine zam

Ödevler uzun sürüyor ve bitmiyorsa dikkat!

Türkiye’de Doğasıyla Az Bilinen Yerler

Fidye yazılımı, ABD ve Avustralya'daki hastaneleri çalışamaz hale getirdi

Grip aşısı olmanın tam zamanı!

YOLDA ANİ KALP KRİZİ RİSKİNE DİKKAT!

HAFTALIK ORTALAMA 47,9 SAAT ÇALIŞIYORUZ

TÜKENMİŞLİK SENDROMU SİBER GÜVENLİĞİ DE TEHDİT EDİYOR

 • BIST 100

  93.981%0,00
 • DOLAR

  5,8893% -0,63
 • EURO

  6,5014% -0,58
 • GRAM ALTIN

  282,88% -0,59
 • ÇEYREK ALTIN

  466,752% -0,59

Mardin'de Psikolojik Danışmanlık Merkezi Açıldı

Okuduğu psikoloji bölümünden mezun olan Abdulkadir Özmen Artuklu ilçesinde psikolojik Danışmanlık merkezi açtı.

Açılan merkezde aile içi çatışmalar ve öfke kontrolünden bireysel seanslara kadar birçok alanda hizmet veriliyor.

Mardin psikoloji Danışmanlık Merkezi sorumlusu Psikolog Abdulkadir Özmen, Psikoloji Danışmanlık merkezi olarak hem farkındalık oluşturmak hem de tüm insanlarımızın ruh sağlığı açısından yaşamış olduğu sorunların üstesinden gelebilmeleri açısından profesyonel destek sağlayacağını söyledi.

Türkiye’de klinik psikoloji açıkçası saygın bir konumda olmadığını belirten Özmen,"  İnsanların bireyselleşmeye başladığından dolayı klinik psikologlara ihtiyaç var. Mardin için bu durum söylenemez. Toplum olarak psikologlara farklı anlamlar yüklenildiğinden insanlarımız her zaman ön yargılı ile yaklaşmaktadır. Durum ise bundan ibaret olmadığını belirmek isterim. Her insanın belirli sorunları vardır. Ve bu sorunların üstesinden gelebilmeleri için profesyonel psikolog desteği alabilmektedirler. Bunun için Mardin'de Pozitif Psikoloji Danışmanlık merkezini açtım" dedi.

Psikoloji terapidir

Klinik psikoloji sürecinin amacı bireylere sıkıntı veren duygular, düşünceler ve durumlarla baş etme ya da onların psikolojik iyi oluş halini sürdürmeleri konusunda onlara destek olmak olduğunu ifade eden Özmen," Psikoterapi sürecinden geçen kişi duygu ve düşüncelerini tarafsız ve önyargısız profesyonel bir ortamda ifade etme imkanı bulmaktadır. Terapi alan kişi, yaşadığı sıkıntılar ve bu sıkıntılarla bağlantılı belirtileri üzerine bir uzman desteği ile çalışabilmektedir. Bu süreçte kişi, yaşadığı sıkıntıların kökenlerini sorgulama, belirtilerin oluşumunda kendisinin yapmış olduğu katkılar üzerine düşünme ve sorunun artmasına yol açan nedenlere yönelik farkındalık kazanma imkanı elde eder. Kişinin belirtileri ortadan kalkmasının yanı sıra günlük işlevlerini yürütmede yaşadığı sıkıntılar ile ilgili baş etme stratejileri geliştirmesi ve bunları uygulama imkanı bulması psikoterapi sürecinden geçiyor olmanın diğer önemli katkılarıdır. Devletimizin insan merkezli birimleri olarak ta psikologlar psikastrik doktorları, psikoloji danışmanları ile beraber çalışmalar yapmalıyız. Herkese kapımız açık olduğunu belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu

Her türlü danışmanlık hizmeti veriliyor

Mardin psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak bir çok terapi uyguladıklarını kaydeden Özmen, Terapilerimizin arasında şunlar vardır: ,Depresyon, Bipolar bozukluğu, kaygı bozukluğu, panik bozukluğu, Özgül Fobi, Sosyal Fobi, KB takıntı hastalığı, Travma sonrası stres bozukluğu, Öfke kontrolü, Yaygın anksiyette bozukluğu, Psikolojik kökenli ağrı, uyuşmalar, Psikolojik kökenli nöber, bayılma, Hastalık hastalığı, Şizofreni, kişilik bozuklukları, Evlilik sorunları, Evlilikte iletişim çatışmaları, Evlilik öncesi danışmanlık, Boşanma süreci, boşanma sonrası danışmanlık, Çiftler arası uyum sorunu, Sadakatsizlik, aldatma, güven sorunu, kıskançlık, aile, içi, ruhsal ve fiziksel şiddet, Aile içi çatışmalar, Anne baba olmaya hazırlık, Evlilikte kişilik çatışması, İlgisizlik duygusal yoksunluk, Cinsel sorunlar, Çocuk ergenlik terapisi, ve bireysel terapiler uyguluyoruz."