Anahtar Kelimeler: Mardin' çocuklar ' sabuna' dokundu

Mardin 1947 Sağlık Spor yenildi

Mardin Barosu’nun yeni yönetimine ziyaret

Öğrenci Servis Ücretlerine zam

Ödevler uzun sürüyor ve bitmiyorsa dikkat!

Türkiye’de Doğasıyla Az Bilinen Yerler

Fidye yazılımı, ABD ve Avustralya'daki hastaneleri çalışamaz hale getirdi

Grip aşısı olmanın tam zamanı!

YOLDA ANİ KALP KRİZİ RİSKİNE DİKKAT!

HAFTALIK ORTALAMA 47,9 SAAT ÇALIŞIYORUZ

TÜKENMİŞLİK SENDROMU SİBER GÜVENLİĞİ DE TEHDİT EDİYOR

 • BIST 100

  93.981%0,00
 • DOLAR

  5,8848% -0,71
 • EURO

  6,4981% -0,63
 • GRAM ALTIN

  282,39% -0,76
 • ÇEYREK ALTIN

  465,9435% -0,76

Mardin'de çocuklar 'suya sabuna' dokundu

Mardin’de doğal sabun üretimi yapan Özel firma daha temiz bir çevre için ’suya sabuna dokunmayan kalmasın’ sloganıyla öğrencilere doğal sabun yapımını anlattı.

Sabun imalathanesinde öğrencileri ağırlayan Özel firma Yönetim Kurulu Başkanı Sehmus Özdener, özel bir okulda eğitim gören öğrencilere sabun yapımını aktararak çocuklarla birlikte doğal sabun yaptı. Mardin'in doğal bıttım, menengiç, zeytinyağlı, eşek sütü ve keçi sütü sabunlarının yapımını yerinde gören öğrenciler, Özdener ile birlikte kalıplara sabun döktü. Öğrenciler, minik elleri ile Mardin'in doğal sabunlarını minik üretti. Sabun yapan öğrenciler, evde sıvı sabun kullandıklarını ifade ederek artık doğal sabun kullanacaklarını kaydetti.

Etkinlikle ilgili konuşan Özel firma Yönetim Kurulu Başkanı Sehmus Özdener, daha temiz bir çevre için suya sabuna dokunun kampanyası başlattıklarını ifade ederek öğrencileri atölyede sabunla tanıştığını söyledi. Özdener, "Öğrencilere sabunun aşama aşama üretim halini gösterdik, tüm okullara yardımcı olmaya çalışacağız. Çocuklar doğallığı gördüğünde sıvı sabun yerine doğal sabunu tercih edeceklerini ifade etti. Öğrencilere sabun üretim, sonrası içinde çizgi film kahramanlarının yer aldığı özel üretim doğal çocuk sabunları hediye ettik" dedi.