Aşkın Yolu Babil Kuruyemişten Geçer"

ESTETİK KADINLARA ÖZGÜVENİ GERİ VERİYOR !

EN İYİ ÖĞRENCİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

Önlem Alınırsa Kan Uyuşmazlığı Tedavi Edilebilir

YILDA BİR KEZ GÖZ TANSİYONUNUZU ÖLÇTÜRÜN!

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Fırat Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı

Kültür sanat festivali coşkuyla kutlandı

Evelize Kosif, Mardin'de tatil yaptı.

Lenf kanseri her yaşta olabilir

 • BIST 100

  102.590%0,00
 • DOLAR

  5,7340% 0,08
 • EURO

  6,3173% 0,18
 • GRAM ALTIN

  276,01% 1,42
 • ÇEYREK ALTIN

  455,4165% 1,42

Mardin sonbahar turizmi ile esnafın yüzü gülmeye başladı

Bu yıl turizmde başarılı bir sezon geçiren Mardin’de havaların serinlemeye başlamasıyla birlikte tarihi kentte turist yoğunluğu arttı. Kentin cadde ve sokakları yerli ve yabancı turistlerle doldu taştı.

Otellerde doluluk oranı yüzde 80’leri geçti. Esnaf ise Sonbahar turizmi sayesinde sezon sonu satışların karlı geçmesinden dolayı yüzleri gülüyor.

Binlerce yıllık kültürel mirasa ev sahipliği yapan cami, medrese ve kiliseleri ile adeta bir açık hava müzesi olan Mardin’de sonbahar, kış turizm hareketliliği başladı. Havaların de serinlediği kentin cadde ve sokakları turistlerle doldu taştı. Gece geç saatlerine kadar tarihi sokaklarında gezen turistler Mardin’in keyfini doyasıya yaşıyor.

İzmir’den Dilara Alan, kente hayran olduğunu belirterek, “Mardin’ ilk defa geldiğini ve şehrin tarihi dokusuna hayran kaldığını söyledi.

Gökhan Gültekin ise Mardin’i daha turistlere hitap eden bir kent olarak bulduklarını kaydederek, ikinci kez geldiğini ve memnun kaldığını ifade etti.

“Gelen misafirlerimize mozaik kültürü anlatıyoruz”

Mardin’de ciddi bir turizm artışı olduğunu kaydeden Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı , “Mardin’de turizm sezonu tam hızıyla devam ediyor. Özelikle Eylül ayı ile birlikte her gün onlarca turist kafilesi gelerek şehrimizi ziyaret ediyor. Bu gelen misafirlere elimizden gelen ilgiyi göstermekteyiz. Mardin dünya şehri olma yolunda önemli adımlar attı.  Bundan çok mutluyuz. Turizm sezonunun bu şekilde devam etmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

“Yazın gelen kışı merak ederek yeniden geliyor”

Mardinli esnaf Hasan Demir, kentte Nisan ve Mayıs aylarındaki hareketliliğin sonbahar ile birlikte yeniden başladığını dile getirerek, “Mükemmel bir sezon geçirdik. İnşallah yakalanan turizm trendi bu seneye de yakalayacağız. Farklı farklı insanları kentimizde görüyoruz ve hiç gelmeyen insanlarımız gelmeye başladı. Gerçekten Mardin’e katkı sunulmaya başlandı. İnşallah bundan sonra geçmiş yıllardaki trendi yakalayacağız” ifadelerini kullandı.