Çam: “Hemşehrilerimize Sıcacık Bir İkram

Mardin’in çevre dostu  sabunları dünya pazarında 

Midyat polisinden narko nokta uygulaması

Kadınlar çiniyi akademik düzeyde öğreniyor

Kaymakam Gökpınar, muhtarlarla bir araya geldi

Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı

Yası dolu dolu yaşamak travmadan koruyor!

KOAH ülkemizde ciddi bir tehditken termik santrallare ek süre verilmemeli

Türkiye otomasyon sistemleriyle teknolojisini yukarıya taşıyacak

TSKB’ye Cinsiyet Eşitliği ve Kadın İstihdamına Destek İçin AFD’den 85 Milyon Euro Kredi

 • BIST 100

  107.529%0,00
 • DOLAR

  5,7127% 0,27
 • EURO

  6,3276% 0,24
 • GRAM ALTIN

  269,78% -0,67
 • ÇEYREK ALTIN

  445,137% -0,67

Kaymakam Gökpınar" Kapımız vatandaşa 24 saat açıktır"

Mardin Artuklu kaymakamlığına  Ağustos ayında atanan  Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar,basın mensupları ile bir araya geldi.

Mardin'deki hoşgörü ortamını değerlendiren Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, , Mardin'deki farklılıkların Türkiye'nin zenginliği olduğunu ve bu zenginliği oluşturan ise Kadirşinas Mardin halkı olduğunu ifade etti.
Kaymakamlık toplantı binasında BİK Müdürü Adnan Günbegi ile birlikte gazetecilerin sorularını cevaplayan Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, kapımız vatandaşa 24 saat açık olduğunu söyledi.
Mardin'e el birliği ile hizmet vermek için çalışacaklarını belirten Gökpınar", 26 Ağustos'ta göreve başladım. Kadim Kültürlerin beşiği olan Mardin'e isteyerek geldim. Mardin halkı kadirşinastır. Devletine bağlıdır. Farklı kültür ve dinlerin bir arada yaşadığı Mardin'de oluşan sinerji  nedeniyle binlerce yıldır farklı dinleri ve dilleri ile barış içinde yaşıyor. Son yıllarda artan turizm potansiyeli ile birlikte tarihi dönüşümün yaşandığı Mardin'de farklı insanların barış ve kardeşlik ruhu içinde yaşadığını görüyoruz.  Mardin'in ruhu Türkiye'nin ruhudur. Mardin, Türk, Kürt, Süryani, Yezidi, Arap ve Ermeni gibi farklı dil, din ve kültürlerin bir arada yaşadığı medeniyetlerin beşiğidir. Binlerce yıldır Mardin halkı farklılıkları ile hep barış ve kardeşlik içinde yaşadı." dedi
MARDİN HUZUR VE BARIŞIN KENTİDİR
Mardin tarih boyunca hiçbir zaman etnik çatışmaya ırkçılığa, bölücülüğe prim vermediğine dikkat çeken Gökpınar," Mardin'de herhangi bir sorun yoktur. Mardin Türkiye'nin en güvenli illerden bir tanesidir.Mardin huzur ve barışın kentidir.Mardin'de herhangi bir sorun yoktur. Mardin'de turizme,eğitime ,sağlığa ve kentin gelişmesine katkıda bulunmak için devlet olarak buradayız. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Algıları kırmak gerekir. Algıyı olumluya çevirmek gerekir. Mardin'in tanıtımında vatandaşa hizmette Artuklu kaymakamlığı olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz halkımız için buradayız. Kapımız 24 saat boyunca halkımıza açıktır"ifadelerini kullandı.
BASIN İLE DİYALOG HALİNDE OLACAĞIZ
Mardin'de göreve başlayalı 2 ay olduğunu hatırlatan Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar,"Bundan sonraki süreçte basın ile diyalog halinde olacaklarını ifade etti. Gökpınar," Basın önemli bir hayata sahiptir. Sizlerle yakın çalışmak istiyorum. Uzlaşarak çalışacağız.Mardin tanıtımı için çalışacağız. Devletin,Milletin,vatandaşın yararına olan her şeyi haberleştirmeniz ülke yararınadır.  Özellikle Barış Pınarı harekatı haberleri askere moral vatandaşa güven oluşturacak şekilde yapılması çok önemlidir. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde sizin yapacağınız olumlu haberler Mardin'e önemli katkılar sağlayacaktır.Mardin ve Mardin halkını önemsiyoruz. İnşallah güzel hizmetlere vesile oluruz. Mardin turizmle,tarihle,tarımla,eğitimle ,sanayi ile ve en önemlisi kadirşinaslığı ile tanınmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
Mardin BİK Müdürü Adnan Günbegi ise, Mardin'de görev yapan gazeteci meslektaşlarımızın kendi yaşadıkları kentin tanıtımında önemli görevler üstlendiğini ifade ederek, gazetecilerin, ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini en iyi şekilde üstleniyor.BİK Mardin Şubesi olarak her zaman gazete ve muhabirlerin yanında olmuştur" diye konuştu.