4 Belediyeye Kayyum

GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül

Seyahat acentelerinin ödeme altyapısında yapay zeka teknolojisi

Sosyal destek, intihar oranını düşürüyor

BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ

Prematüre bebeklerin doğru ve düzenli izlemi hayati önem taşıyor

ABD ve Kanada'daki müşterilerinin verilerini İsviçre'de işleyip depolayacak

“İşsizlik oranının Azalması Reformlarla Olacaktır”

Mardin'de "Akılcı İlaç Kullanımı" resim yarışması

HDP'li 4 belediye başkanı gözaltına alındı

 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7462% -0,05
 • EURO

  6,3524% 0,18
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31

'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi büyük ilgi gördü

Mardin’de  'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi kapsamında okullarda okuyan öğrencilerin harçlıklarından biriktirdikleri paralarla yetim kalmış çocukların ihtiyaçları karşılanıyor.

Mardin Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdürlüğü bağlı tüm okullarda öğrencilerin katıldığı yardım kampanyası kapsamında her ay harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılandığını söyledi.

Öğrenciler çok güzel ve örnek olacak bir projeye imza attıklarını belirten Sarı,” Mardin  Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm Resmi/Özel Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, öğrencilerinin katıldığı ve gönüllülük esasına dayalı olarak her ay harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılayabiliyor. İHH ile ortak yürütülen 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi kapsamında İl ve İlçe Milli Eğitimler, öğrenciler ve öğretmenler olarak, aralarında Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Uzakdoğu'daki yetim kardeşlerimize destekleyici olmaktadır” dedi

Sarı,” 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesi ile ilgili olarak; Müdürlerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin özverili desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kampanyaya dört elle sarılmaya devam edip daha çok yetime ulaşmak gerekir. Yapılan işlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını, sadece para vermek değil, elindekini kardeşiyle paylaşmanın gerçek manada bir değerler eğitimidir. Yardım sever olmak insanın en önemli özelliğidir” şeklinde konuştu.