Anahtar Kelimeler: Günbegi" Mardin'  önemli projlere "

Çam: “Hemşehrilerimize Sıcacık Bir İkram

Mardin’in çevre dostu  sabunları dünya pazarında 

Midyat polisinden narko nokta uygulaması

Kadınlar çiniyi akademik düzeyde öğreniyor

Kaymakam Gökpınar, muhtarlarla bir araya geldi

Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı

Yası dolu dolu yaşamak travmadan koruyor!

KOAH ülkemizde ciddi bir tehditken termik santrallare ek süre verilmemeli

Türkiye otomasyon sistemleriyle teknolojisini yukarıya taşıyacak

TSKB’ye Cinsiyet Eşitliği ve Kadın İstihdamına Destek İçin AFD’den 85 Milyon Euro Kredi

 • BIST 100

  107.529%0,00
 • DOLAR

  5,7095% 0,21
 • EURO

  6,3243% 0,19
 • GRAM ALTIN

  269,78% -0,67
 • ÇEYREK ALTIN

  445,137% -0,67

Günbegi"BİK, Mardin'de  önemli projlere imza attı"

Basın İlan Kurumunun aldığı karar ardından Mardin Basın İlan Kurumu Şübesi kapanıyor.

Mardin'de 30 Kasım 2019 tarihinde kapanacak olan  Basın İlan Kurumu Mardin Şübesi 5 yılda yaptığı başarılı çalışmalarla önemli projelere imza attı.

Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbey, 2014 yılından beri  Mardin'de basın alanında önemli projelere imza attıklarını belirtti.

Görev yaptığı 5 yıllık süre zarfında yaptığı  çalışmalar ve hizmetler hakkında Mardin'de görev yapan gazetecilerle paylaşan Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, 2014 yılında Mardin'de açılan Basın İlan Kurumu, ilde yayın yapan yerel basın ile çok önemli projelerde birlikte çalışma fırsatı yakaladıklarını  söyledi.

Geldiğimiz günden beri yerel basının güçlenmesi için var gücü ile çalıştığını belirten Günbegi," Bu süre zarfında bir çok proje hazırladık. Ve hayata geçirdik. İlk önemli projemiz, Kasım 2014'te yerel gazetelerin barkod uygulamasına geçmesini sağladık. 2015 yılı Ocak ayından itibaren BİK Mardin Şubesi olarak, gazetelerin okunurluklarını ve prestijlerini arttırmak için kentin farklı noktalarına, sponsorlar aracılığıyla ücretsiz gazete stantlarının kurulması sağladık"dedi.

Yerel Basın Mardin'de kalitesi arttı

Basın İlan Kurumu Mardin Şübesi olarak her zaman Mardin'de güçlü ve kaliteli gazete yayınları çıkması için mücadele verdiğini ifade eden Günbegi," 25 - 26 Temmuz 2015 tarihleri arasında Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Gazeteciler Cemiyetiyle ortaklaşa Mardin yerel basınının görsel ve içerik bakımından daha başarılı olması için 13 yerel gazete yetkilisine '’Temel Gazetecilik ve Sayfa Tasarım Programı Eğitim Semineri'’ düzenledik. Ayrıca 25 – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Mardin Şubesi ile Ortaklaşa “Yerel Medyada Dönüşüm ve Yeni Arayışlar, Sorun ve Çözüm Önerileri'‘ konulu toplantıya imza attık" ifadelerini kullandı.

Yerel basının güçlenmesi için çalıştık

Mardin'de Yerel gazetelerin güçlenmesi ve personel kalitesinin artırılması içinde Yeni Nesl Gazetecilik eğitim ve İstihdam programı düzenlediklerini kaydeden Günbegi,“Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına” katılan 25 kursiyerden, 22’si sertifikalarını aldı. Bunlardan 18‘i basın işletmelerinde istihdam edildi. Bu program boyunca eğitmenler ve kursiyerler toplam 170 gece konaklayarak Mardin ekonomisine önemli bir katkı sağladı. Aynı şekilde 01 – 22 Ekim 2018 tarihleri arasında Diyarbakır ilinde, Diyarbakır İŞKUR İl Müdürlüğüyle ortaklaşa gerçekleştirilen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına”  resmi olarak 25 kursiyer katıldı. 36 kişiye eğitim verildi. Bunlardan 24 kursiyer basın işletmelerinde istihdam edildi. 27 - 28 Şubat 2018 tarihleri arasında Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile birlikte Mardin yerel basınının geliştirilmesi için 13 gazete çalışanından 26 kişiye '’Yazılı Basında Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi'’ eğitimi verildi"şeklinde konuştu

Üzerimize düşen görevi yerine getirdik

Bu süre zarfında daha sayamadığımız bir çok projeye imza attıklarını vurgulayan Günbegi,"  Mardin basını ve Mardin için çalıştık. Mardin Basın İlan Kurumu 30 Kasım 2019 tarihinden itibaren genel merkezin aldığı karar ile Mardin şübesi kapatılıyor. Bundan sonra farklı yerlerde yine Basın camiasına hizmet edeceğiz. Mardin benim için çok şey ifade ediyor. Burada çok güzel anılarımız oldu. Dostluklarımız oldu. Mardin basını ile iyi bir diyaloğumuz var. Bu diyaloğu inşallah devam ettireceğiz. Mardin basının güçlenmesi için yerel gazetelerin yöneticilerine  büyük görevler düşmektedir. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimize inanıyorum"diye konuştu.