Evde Artık Sıfır Atık Etkinliği düzenlendi

4 Belediyeye Kayyum

GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül

Seyahat acentelerinin ödeme altyapısında yapay zeka teknolojisi

Sosyal destek, intihar oranını düşürüyor

BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ

Prematüre bebeklerin doğru ve düzenli izlemi hayati önem taşıyor

ABD ve Kanada'daki müşterilerinin verilerini İsviçre'de işleyip depolayacak

“İşsizlik oranının Azalması Reformlarla Olacaktır”

Mardin'de "Akılcı İlaç Kullanımı" resim yarışması

 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7462% -0,05
 • EURO

  6,3524% 0,18
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31

Dicle Elektrik Hatıra Ormanı’nda 300 fidan toprakla buluştu

Dicle Elektrik Dağıtım Tarımsal Sulama Müdürlüğü ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğü çalışanları, aileleri ile birlikte Mardin’de oluşturdukları hatıra ormanında 300 fidanı toprakla buluşturdu.

Dağıtım bölgesinde enerji sürekliliğini sağlamanın yanında sosyal sorumluluklarını da aksatmadan sürdüren Dicle Elektrik, ‘Daha yeşil bir dünya’ sloganı ile Artuklu Üniversitesi yerleşkesinin arkasında yer alan Akbağ Mahallesinde bir hatıra ormanı oluşturdu. Şirket çalışanlarının aileleri ile birlikte diktiği 300 fidanın can suyunu ise çocuklar verdi.

Ağaç ve orman sevgisini aşılamak, çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve yaşanabilir bir çevre konusunda farkındalık yaratmak için bu hatıra ormanını oluşturduklarını belirten Tarımsal Sulama Mardin Yöneticisi Mahmut Erkek, “ Doğaya karşı bu değerli ve anlamlı sorumluluğumuzu bir nebze de olsun yerine getirmek için ailelerimizle birlikte bu etkinliği düzenledik. Gelecek nesillere yapılacak en büyük yatırımlardan birinin onlara yaşanabilir bir çevre bırakmak olduğunun farkındayız. Bu etkinliğimiz, doğaya teşekkür, gelecek nesillere ise ufak bir hediyedir.” dedi.

Şirket çalışanları ve aileleri,  ağaç dikiminin ardından oluşturulan Dicle Elektrik Hatıra Ormanı’nın önünde topluca hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.