Anahtar Kelimeler: BURUN SORUNLARINA NEŞTERSİZ ÇÖZÜM

MAÜ Öğrencilerinden Birincilik Ödülü

Gelişmiş Kalıcı Tehditler

Dünya Çocuk Günü'nde yüzlerce balon uçuruldu

GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK

SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ !

AKILLI MOLEKÜLLERLE NOKTA ATIŞI YAPILIYOR

BEL AĞRINIZIN GEÇMESİNİ GÜNLERCE BEKLEMEYİN

Kabala Mahalle Konağı için ihale aşamasına geçildi

Sağlık görevlisi, yaşlı hastayı sırtına alarak ambulansa taşıdı

Mezopotamya ovasında Akdeniz iklimi meyveleri yetişmeye başladı

 • BIST 100

  106.785%-0,69
 • DOLAR

  5,7088% 0,20
 • EURO

  6,3180% 0,09
 • GRAM ALTIN

  269,46% -0,09
 • ÇEYREK ALTIN

  444,609% -0,09

BURUN SORUNLARINA NEŞTERSİZ ÇÖZÜM

Medikal Estetik Uzmanı Dr.Meltem Ayran konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Özellikle çocukken burnumuzu çarparız, düşeriz, burnumuzdan defalarca  travma alırız. Bu yüzdendir ki hem kıkırdak yapımızda hem kemik yapımızda bozukluklar eğrilikler hemen hemen hepimizde vardır.

Burunda oluşan sorunlar kişilerin hem sosyal hayatını hem de psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir.Bu nedenle giderilmesi gereken bir sorundur.

Burun sorunlarına ameliyat dışında alternatif çözüm sunabiliyoruz. Burun dolgusu hem ameliyat olmamış kişilerde hem de ameliyat olmuş kişilerde iyi bir seçenek olabilir. Çoğu kişi ameliyattan korkar,  geri dönüşümsüz bir işlem olması ya da anestezi alacak olmaları onlar için ürkütücü olabilir. Kesin ameliyat endikasyonu olan hasta tabii ki ameliyat olmalıdır. Ancak ameliyatsız da burun ucunu kaldırabilir, asimetrileri düzeltebilir, çökmeleri onarabiliriz. Burun dolgusunun yanında burun askısı da son yıllarda sıkça kullandığımız bir yöntem. Burun askısı, özellikle cildi kalın ve cilt altı yağ dokusu fazla olan kişilerde iyi bir alternatif olabilir.

Lokal anestezik bir krem uygulamasının ardından, çok ince iğne veya kanül kullanarak 15-20 dakika gibi bir sürede sizi mutlu edecek bir değişime kavuşabilirsiniz.Yine aynı gün gündelik yaşamınıza rahatça devam edebilirsiniz.