Anahtar Kelimeler: Beslenme Okulu eğitimlerine başladı

Kızıltepe sınırında ortak kara devriyenin 4’üncüsü başladı

Saldırı hazırlığındaki 3 PKK’lı yakalandı

Vali Yaman, kazada yaralanan öğrencileri ziyaret etti

Kızıltepe İçme Suyu Projesi’nin yüzde 45’i tamamlandı

Mardin’de 243 bin fidan toprakla buluştu

Aileler çok geç fark ediyor!

Türkiye tehditlere en açık ülkeler arasında

BU SORUNLAR KADINLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ETKİLİYOR !

Glokom Tedavi Edilmezse Görme Kaybına Neden Olabilir

Meme kanserinde farkındalık ve erken tanı çok önemli!

 • BIST 100

  104.132%0,98
 • DOLAR

  5,7756% 0,03
 • EURO

  6,3643% -0,11
 • GRAM ALTIN

  270,05% -0,05
 • ÇEYREK ALTIN

  445,5825% -0,05

Beslenme Okulu, eğitimlerine başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik başlatılan Beslenme Okulu, 7. Etap eğitimlerine başladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının, kadınlara yönelik sağlıklı ve doğru beslenme yollarının kazandırılması amacıyla başlattığı Beslenme Okulu Projesinin, 7. Etap eğitimleri başladı. 3 ay devam edecek eğitimler tamamen ücretsiz.   

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı binasında yaklaşık 3 ay boyunca, alanında uzman diyetisyen, beslenme uzmanı, gıda mühendisi, psikolog, aşçı, spor eğitmenleri tarafından eğitimler verilecek. Beslenme okulunda; sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için doğru beslenmenin yaşam felsefi haline gelmesi, hazır ve işlenmiş olan katkı içerikli gıdalara yönelik tüketimlerin nasıl olması gerektiği, egzersiz ve spor faaliyetleri, beslenme alışkanlıklarının psikolojik yönü, atölye eğitimlerinde ise sağlıklı ve düşük kalorili tarifelerin uygulamalı eğitimleri verilecek.  

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Mehtap Bingül, yaptığı açıklamada, uzun soluklu projenin 7. Etabını başlattıklarını belirtti. Bingül, “Sağlıklı yaşamın, doğru beslenmenin, hastalık sürecinde iken doğru ve kaliteli beslenebilmenin ve bunun yanında çağımızın en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezite ile mücadele etme konusunda bilinçlenmenin,  kişiye özel doğru beslenme, doğru miktarda porsiyon tüketimi gibi konular üzerinde durulacak” dedi.  

Haftanın bir günü hazırlanan tariflerin sergileneceği Workshop düzenleneceğini ifade eden Bingül,  eğitim sürecini tamamlayan katılımcılara 3 ayrı dalda sertifika verileceğini vurguladı.