Anahtar Kelimeler: Artuklu' Bakım Projesi başlatıldı

Akıllı Üretime Dikkat

Hava kirliliği kanser riskini artırıyor

SİNÜZİTTEN KORUNMANIN 7 PÜF NOKTASI

Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Gelecek ve teknoloji meslekleri dönüştürüyor

Perakende şekil değiştiriyor

2019’un en dikkat çekici 5 zararlı yazılımı

Türkiye’de 7 Milyon Kişi Diyabetle Mücadele Ediyor

FAZLA TUZUN YOL AÇTIĞI 5 HASTALIK

TÜRKİYE’DEKİ YAŞLI NÜFUS SOSYAL MEDYA KULLANIM REKORU KIRDI

 • BIST 100

  104.650%0,84
 • DOLAR

  5,7697% 0,35
 • EURO

  6,3615% 0,32
 • GRAM ALTIN

  271,36% -0,17
 • ÇEYREK ALTIN

  447,744% -0,17

Artuklu'da Evde Bakım Projesi başlatıldı

Mardin'in Artuklu ilçesinde, kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri Projesi başlatıldı.

Artuklu Kaymakamlığı tarafından başlatılan proje ile ilçede yaşayan 60 vatandaşın bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların evleri temizlenecek, çamaşırları ve bulaşıkları yıkanarak ve kuaför hizmetleri götürülecek.

Bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlara her türlü sosyal desteğin sağlanacağını belirten Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, hayata geçirilen proje ile ilçede bakıma muhtaç, yaşlı ve hasta vatandaşlara her türlü desteğin verileceğini söyledi. Kaymakam Gökpınar proje süresince yaşlı, engelli, yatalak, maddi imkanı olmadığı için temel ihtiyaçlarını gideremeyen kimsesizlerin kimsesi olacaklarını ifade etti. Kaymakam Gökpınar, “Oluşturulan 5 kişilik ekip tarafından, bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların evleri temizlenecek, çamaşırları, bulaşıkları yıkanarak ve kuaför hizmetleri verilecektir” dedi.