Anahtar Kelimeler: " Herkesi partiye davet ediyoruz"

4 Belediyeye Kayyum

GM 9 Pro’ya Design Turkey’den Ödül

Seyahat acentelerinin ödeme altyapısında yapay zeka teknolojisi

Sosyal destek, intihar oranını düşürüyor

BOZUK DİŞ YAPISI MUTSUZLUK VE DEPRESYON NEDENİ

Prematüre bebeklerin doğru ve düzenli izlemi hayati önem taşıyor

ABD ve Kanada'daki müşterilerinin verilerini İsviçre'de işleyip depolayacak

“İşsizlik oranının Azalması Reformlarla Olacaktır”

Mardin'de "Akılcı İlaç Kullanımı" resim yarışması

HDP'li 4 belediye başkanı gözaltına alındı

 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7462% -0,05
 • EURO

  6,3524% 0,18
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31

Akar" Herkesi İYİ partiye davet ediyoruz"

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Türkiye'de yaşanan kutuplaştırıcı siyaset anlayışı ve dil söylemi Türkiye'ye fayda sağlamadığını aksine büyük zarar verdiğini belirtti.

Son 5 yılda Türkiye'de siyaset iktidar tarafından kutuplaştırdığını belirten İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Bu kutuplaştırıcı siyaset anlayışını ve ayrıştırıcı dili tasvip etmediklerini söyledi.

Vatandaşları İYİ parti çatısı altında toplanmaları gerektiği çağrında bulunan Akar," Türkiye'de icra edilen Siyaset Mühendisliği sonucu Kutuplaştırıcı ayrıştırıcı dil ve söylem üzerine bir siyaset anlayışı var. Gerek ideoloji gerek ırksal gerek din ve gerekse mezhepsel olarak milleti ayrıştırdılar. Siyaset mühendisliği sonucu Türkiye tüm bölgelerde olduğu gibi Mardin’de de 2 partinin siyaset yaptığı alana dönüştü. İYİ parti olarak Kutuplaştırıcı ayrıştırıcı bu dile son vermek ve vatandaşlarımızı güçlü 3. Bir alternatif kapı olarak İYİ partiye davet ediyoruz. Bu sayede Türkiye siyasetine denge geleceğini kendi rolünü unuttuğu seçmene bir veli nimet olduğunu hatırlatmak istiyoruz" dedi.

Henüz 6 aylık yeni bir parti iken Türkiye tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, milletin vicdanının teceligahı olan TBMM'de %10 oy alan ilk 5 partiden biri olduklarını ifade eden Akar,"  31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye’nin 3. Büyük partisi olduk. 23 Haziran Tekrarlanan İstanbul Seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesini Millet ittifakı olarak yine kazandık. Parti'yi kuramaz dediler, Partiyi Kurduk. Seçime giremez dediler seçime girdik. Seçimde Başaramaz dediler Milletimizin desteği ile Başaracağız dedik, Başardık. İYİ parti Doğu ve Güneydoğu Anadolu 24 İYİ parti il Başkanları olarak İstanbul'daki haksızlığa son vermek için çok çalıştık. Seçim Galibiyetinde hemşerilerimiz sayesinde pay sahibi olduk. Bu başarılarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun" ifadelerini kullandı

Parti olarak 2 yıla geride bıraktıklarını vurgulayan Akar," Mardin il başkanı olarak 2. yılı geride bırakan partimize tüm Mardinli hemşerilerimizi üye olmaya, il ve ilçe başkanlıklarımızın yönetim kurullarında görev almaya çağırıyorum. Mahallelerimizde, Mahalle Başkanı ve yönetim kurullarında üye olmaları İçin davet ediyorum. "Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Çünkü  artık biz varız. İnşallah Türkiye İYİ olacak!" diye konuştu