Kızıltepe sınırında ortak kara devriyenin 4’üncüsü başladı

Saldırı hazırlığındaki 3 PKK’lı yakalandı

Vali Yaman, kazada yaralanan öğrencileri ziyaret etti

Kızıltepe İçme Suyu Projesi’nin yüzde 45’i tamamlandı

Mardin’de 243 bin fidan toprakla buluştu

Aileler çok geç fark ediyor!

Türkiye tehditlere en açık ülkeler arasında

BU SORUNLAR KADINLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ETKİLİYOR !

Glokom Tedavi Edilmezse Görme Kaybına Neden Olabilir

Meme kanserinde farkındalık ve erken tanı çok önemli!

 • BIST 100

  104.062%0,92
 • DOLAR

  5,7700% -0,07
 • EURO

  6,3577% -0,21
 • GRAM ALTIN

  269,41% -0,28
 • ÇEYREK ALTIN

  444,5265% -0,28

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.ekili Mustafa Yaman’ın çelenk sunumu ile başladı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.ekili Mustafa Yaman, il protokolü, askeri erkan, daire başkanları,  gaziler, muhtarlar, öğrenci, öğretmen ve vatandaşların katılımlarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Kuruluş Yılı kutlamaları, Hükümet Konağı önünde düzenlenen programla başladı.  

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.ekili Mustafa Yaman, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Kuruluş Yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacağımızı; demokratik, laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim” dedi.

“Bu konudaki en büyük güvencemiz; birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini kavramış, aydınlık geleceğimize inanan yüce milletimizdir” diyen Yaman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Devlet ve millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bu ortamda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal savaşımızın, terörle mücadelemizin, 15 Temmuz gecesinin, sınır ötesi operasyonlarının ve Barış Pınarı Harekâtının tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarla milletimizin gönlünde taht kuran ve ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”