Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 14:09
 
Vali Gökçe Mahallesinde İncelemelerde Bulundu
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş, Gökçe Mahallesinin Sorunlarını Yerinde Dinledi
YAŞAM Haberi
Vali Gökçe Mahallesinde İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesine bağlı kırsal Gökçe Mahallesinde incelemelerde bulunarak, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Beraberindeki AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) teknik yetkililerle birlikte Gökçe Mahallesini ziyaret eden Vali ve Başkan Vekili Demirtaş, mahallenin sıkıntı ve sorunları hakkında bilgiler aldı.

Yapılması planlanan çalışmalar öncesinde mahalleyi gezerek incelemelerde bulunan Demirtaş, mevcut altyapı, yol ve taşkın derenin durumu ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Yağışlı dönemlerde oluşan taşkın sorunlarının azaltılması ve önlenmesi için MARSU ve DSİ teknik elemanları ile birlikte süratle çalışma yapılması hususunda koordinasyon sağlanması talimatı verdi.

Mevcut kanalizasyon şebekesinden istifade edilmeyen bölümler için çalışma başlatılması konusunda talimatlarda bulunan Demirtaş, özellikle çeşitli nedenlerden dolayı zarar görerek bakım onarım gerektiren ana yollarda incelemelerde bulundu. 

Kısa vadede mevcut dere yatağının temizlenmesi için gerekli planlamaların yapılması talimatını veren Demirtaş, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve talepleri dinledikten sonra mahalleden ayrıldı.

 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Gökçe, Mahallesinde, İncelemelerde, Bulundu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Gökçe Mahallesinde İncelemelerde Bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı