Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 12:07
 
Üniversitede eğitim yok, tabela sevdası tavan
Mardin Artuklu Üniversitesi geçtiğimiz günlerde Kasmiye medresesi önüne konulan ve vatandaşların büyük tepkisine neden olan tabela için üniversite yönetimi yoğun tepkilere rağmen bu sefer Tweter üzerinden yeni bir tabela arayışına girdi.
GÜNDEM Haberi
Üniversitede eğitim yok, tabela sevdası tavan

Artuklu Üniversitesi tweter hesabından Rektör Prof .Dr. İbrahim Özçoşar ve MAÜ TYDE Öğr. Üyesi, Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Mustafa Öztürk imzasıyla başlatılan kampanyada yeni tabela için sosyal medya aracılığı ile arayışlara girmeleri tepkilere neden oldu.

Vatandaşlar son sırada ki bir üniversitenin sürekli koltuk sevdası için reklam peşinde koşan yetkililerin tabelaya ödeyecekleri parayı öğrencilere burs olarak verilmesinin daha iyi olacağını ifade ettiler.

Vatandaş tepkili Üniversite yeni tabela arayışında

Twiter hesabından yayınlanan mesajda,; Üniversitemiz tarafından devralınan ve "El-Cezeri İslam Bilim Tarihi Müzesi" olarak faaliyet gösterecek olan Kasımiye Medresesine hangi tanıtım tabelası yakışır? Tercihiniz bize yol gösterecek. “şeklinde açıklamalarda bulunan üniversite yönetimine tepki gösteren vatandaşlar,” Artuklu Üniversitesi tabela ile uğraşacağına, Üniversitesinin eğitim düzeyini ve kalitesini yükseltmek için uğraşsın. Artuklu Üniversitesi Türkiye’de eğitim düzeyi sıralamasında sondan 3.cü sırada yer alıyor. Bunun için mesai harcasınlar. Kasmiye medresesine tabela gerek yok. Medresenin tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtsınlar yeter. 700 yıldır kadim halka açık olan medrese maalesef üniversite yönetimine geçtikten sonra saat 17.00’den itibaren yerli yabancı turistlere kapatılıyor. Vatandaşlar ziyaret etmekte zorlanıyor. Burası dünya kültür mirasına sahip bir bilim ve eğitim medresesidir. Üniversitenin başka işi kalmadı. Medresenin tabelası ile uğraşıyor. Kasmiye medresesi 700 yıldır tabelası olmazsa da dünyada tanılıyor. Şehir sizden eğitim kalitesi istiyor. Lütfen mesainizi buna harcayın. 700 yıllık tarihi geçmişi olan Kasmiye medresesi tabelasız da bu şehrin kültüründe tarihi dokusunda var olmaya devam edecektir.  İlla birilerin ceybine bir kaç kuruş para koymaya gerek yok. Böyle şeylerle mesailerini boşa harcamasınlar.” şeklinde tepki gösterdiler

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversitede, eğitim, yok,, tabela, sevdası, tavan,
Yorumlar
Haber Yazılımı