Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 12:57
 
TGS Genel Başkanı Mardin’de gazetecilerle buluştu
TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş beraberinde TGS Örgütlenme Uzmanı İlyas Coşkun ve TGS avukatı Ülkü Şahin ile birlikte Mardin’de gazetecilerle bir araya gelerek, gazetecilerin sahada yaşadıkları sorunları dinledi.
GÜNDEM Haberi
TGS Genel Başkanı Mardin’de gazetecilerle buluştu

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş beraberinde TGS Örgütlenme Uzmanı İlyas Coşkun ve TGS avukatı Ülkü Şahin ile birlikte Mardin’deki gazetecilerle bir araya geldi. Bir süredir bölgede faaliyetlerini hızlandıran TGS, gazetecilerin çalışma koşulları ve sahada yaşadıklarını tespit etmek için Mardin’e geldi. Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül ve Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Ahmet Kanbal ile bir araya gelen TGS heyeti gazetecilerin sahada yaşadıkları zorlukları, çalışma koşullarını ve basın özgürlüğünü konuştu. Gazetecilerin TGS çatısı altında bir araya gelmesinin basın özgürlüğüne etkilerini anlatan Genel Başkan Gökhan Durmuş, Mardin’deki gazeteciliğe dair bilgileri not etti.

Gazeteciler yaşadıkları zorlukların yanında ulusal ve yerel gazeteciliğin sorunlarını heyet ile paylaşırken, bölgede gazeteciliğin zor günler yaşadığını aktardı.

Önümüzdeki günlerde bölgedeki gazetecilik faaliyetlerine dair kapsamlı inceleme raporu hazırlaması beklenen TGS heyeti, bölgedeki gazetecilerin TGS çatısı altında toplanması gerektiğini belirtti. TGS aynı zamanda bölgede bir şube açmayı amaçladıklarını aktarırken, Mardin’de de temsilcilik açma planları olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TGS, Genel, Başkanı, Mardin’de, gazetecilerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı