Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 11:29
 
Rusya Basını Mardin'e Hayran Kaldı
Mezopotamya Kültür Turizminin Geliştirilmesi, Tanıtım ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı çerçevesinde Ajansımız, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ile GAP BKİ iş birliğiyle tanıtım ve markalaşmaya yönelik faaliyetlerimiz kapsamında 23 Eylül günü Rusya’nın çeşitli basın-yayın kuruluşlarından gelen heyet Mardin' e hayran kaldı.
KÜLTÜR Haberi
Rusya Basını Mardin'e Hayran Kaldı


Rusya Basın Ekibi Mardin'i Ziyaret Etti
 

Mezopotamya ismi dünyada kabul edilen ve bilinen tarihi, kültürel bir isim olarak bilinmekte olup bir  turizm destinasyonu olarak hafızalarda yer edinmesi maksadıyla yurtiçi ve yurtdışında Mezopotamya Destinasyonun tanıtım çalışmaları Ajansın, İpekyolu ve Karacadağ Kalkınma Ajansları ile GAP BKİ iş birliği ile başladı. Mezopotamya Destinasyonu tanıtım çalışmaları kapsamında Rusya'nın seçkin gazete, dergi, haber ajansı ve internet sitelerinden gelen ekip Mardin'de ağırlandı. 

Mezopotamya destinasyonunun yurtdışında tanınırlığının artması, tarihi ve kültürel değerinin uluslararası alanda duyurulması amacıyla Rusya'nın çeşitli basın yayın kuruluşlarından gelen ekip programa Eski Mardin Çarşısı ile başladı. Ulu Cami, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti gibi Mardin'in en önemli kültürel miraslarını gezen ekip Midyat'ta Devlet Konukevi ve Midyat Telkari Tasarım ve Uygulama Merkezi'ni gezerek geleneksel mimariyi ve el sanatlarını yerinde görerek programı tamamladılar. 

Mezopotamya Destinasyon çalışmaları kapsamında Urfa'dan gelen ekip, Mardin ziyaretleri ardından programlarına Diyarbakır ile devam etti. Destinasyon çalışmaları kapsamında yakın zamanda benzer faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rusya, Basını, Mardin'e, Hayran, Kaldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rusya Basını Mardin'e Hayran Kaldı
Rusya Basını Mardin'e Hayran Kaldı
Rusya Basını Mardin'e Hayran Kaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı