Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 10:25
 
Mustafa Yaman'ın İzleri Mardin'den Tek Tek Siliniyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde önceki kayyım Mustafa Yaman döneminde 2 milyon TL’yi aşkın bir bedel ile kentin göbeğine konulan ve halk tarafından “ucube” olarak anılan, Mustafa Yaman'ın ismini simgeleyen 3 boyutlu belediye logosu, yeni atanan kayyım tarafından kaldırıldı.
YAŞAM Haberi
Mustafa Yaman'ın İzleri Mardin'den Tek Tek Siliniyor


 
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin önceki kayyımı Mustafa Yaman döneminde 2 milyon 158 bin TL’yi aşkın harcama yapılarak, şehrin göbeğine kurulan 3 boyutlu  belediye logosu kaldırıldı.

Logonun kaldırılmasına Mardin'liler olumlu karşıladı.

Kızıltepe Kavşağı üzerine 2018 yılının sonuna doğru yerleştirilen ve halk arasında “ucube” olarak anılan 3 boyutlu  dev logo gece saatlerinde iş makineleri ile yerinden söküldü. Logonun yerinden sökülmesinin ardından belediye hangarına bırakıldığı öğrenildi. Kentte trafik akışının en yoğun olduğu bölge olan kavşağa kurulduğu günden bu yana yapılan harcamanın yanı sıra boyutu itibari ile araç trafiği açısından tehlike yaratması nedeniyle de eleştirilen logo yapılan şikayetler üzerine kaldırıldı. Belediyeye yeni atanan kayyım tarafından Mustafa Yaman’ın isim ve soyadının baş harflerini andırması nedeniyle belediye logosunun da değiştirilmesine karar verildiği, 3 boyutlu  logonun kaldırılmasında bu kararın da etkili olduğu belirtildi. Yaman’ın 10 Haziran’da görevden alınmasının ardından isminin verildiği okul, spor salonu ve caddedeki ismi de silinmişti.

Vatandaşlar  eski Vali Mustafa Yaman'ın şehre katkı değil zarar verdiğini belirterek, Mardin Mustafa Yaman ile anılmasını istemiyoruz. Yaptığı bütün işlerde yolsuzluk,adam kayırma,kötü yönetimden başka bir şey yapmadı. Bunu kim kaldırdıysa tebrik ediyoruz. Destekliyoruz." 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Yaman'ın, İzleri, Mardin'den, Tek, Tek, Siliniyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı