Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 13:42
 
Mardin Umut Kervanı’ndan Proje
Mardin Umut Kervanı, Mardin’deki yetim, muhtaç ve mağdur ailelere gıda paketi yardımı ve nakdi yardım ulaştırdı.
YAŞAM Haberi
Mardin Umut Kervanı’ndan Proje

 Dünya yetimler gününde yetimleri unutmayan ve onları çeşitli yardım paketleriyle sevindiren insani yardım derneği Mardin Umut Kervanı, bu sefer kadir gecesi münasebetiyle yetimlerin tebessüm etmesine vesile olan bir projeye daha imza attı.

Startını verdikleri projeyle ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı yönetim kurulu başkanı Fatih Akman, “Kadir gecesinin hayırlara vesile olması temennisiyle başladı. Ardından insani yardım alanında yetim ve muhtaçlara destek olmak adına sürekli farklı çalışmalarla sahadayız, sahada olmaya çalışacağız. Bu gün, günler öncesi ön hazırlıklarını yaptığımız “Yetim Giydirme Projesi” için bir araya geldik. Hastalıktan dolayı yetimleri birebir giydiremediğimiz için “giyim hediye çeki” ve “ayakkabı hediye çeki” hazırladık. Yetim Giydirme Projesinin ilk etapı olarak bu gün Mardin Umut Kervanı’ndan üç ekiple 60 yetim kardeşimize hem “giyim hediye çeki” hem de “ayakkabı hediye çeki” ulaştırdık. Rabbim gerek maddi kaynak sağlayan hayırseverlerden, tedarikçi gönüllülerimizden gerekse sahada sokak sokak kapı kapı dolaşan iyilik elçileri kardeşlerimizden razı olsun, dedi.

Son olarak Akman, son üç günde bir hayırseverimiz aracılığıyla 1 aileye buzdolabı ve çamaşır makinesi tedarik ettik,  hayırseverler aracılığıyla 20 muhtaç giydirdik, 25 aileye nakdi yardım ulaştırdık, bu gün de ilk etap olarak 60 yetim kardeşimize giyim ve ayakkabı hediye çeklerini ulaştırdık. Bu kardeşlerimizden kimi gidip alışverişini yapıp, sevinçlerini bizimle paylaştı. Rabbim nasip ederse Yetim Giydirme Projesi’nin ikinci etabında da onlarca yetim ve muhtacı vesilenizle giydirip sevindirmek istiyoruz. Hayırseverlerimizden katkı gelirse, bayram harçlığı projemizi de hayata geçireceğiz. En kalbi temennilerimle Rabbim sizden razı olsun, yaptığınız ve yapacağınız iyilikleri izzeti derghında kabul etsin. Tekrardan kadir geceniz mübarek olsun, dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin, Umut, Kervanı’ndan, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı