Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 21:56
 
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret
Deva Partisi Mardin İl Kurucular Kurulu Heyet Üyesi, İl Ekonomi ve Sektörel Gelişmeleri İzleme Başkanı Jindar Üşenmez Mardin Haber Gazetesi, Mardin İletişim ve Yaşam Derneği Başkanı Murat Akgül ve Mardin Haber Gazetesi Haber Editörü Cemal Çetin ile bir araya geldi.
gündem Haberi
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret

Deva Partisi Mardin il teşkilat çalışmalarını anlatan Jindar Üşenmez, Teşkilatlanma çalışmalarını tamamlama aşamasını bitirdiklerini söyleyerek, Covid19 Salgını nedeniyle çalışmalarını esnek bir şekilde yürütürlerini söyledi.

DOĞU BATININ IŞIĞI OLACAK

Doğu’nun kalkınması ile batınında kalkınacağını ifade eden Jindar Üşenmez,“Genel başkanımız Doğudan başlattı çalışmalarını bununda doğu halkına verdiği önemin önemli olduğunu biliyoruz. Kalkınmanın en büyük ayağının ülkede birlik ve beraberlikten geçtiğinin farkında olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Burada yaşayan Kürt vatandaşlarımızın da görüşlerine önem veriyoruz. Ekibimizde de her kesimden insanları bulunduruyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, desteklerini alarak ilerlemek istiyoruz” dedi.

LİDER PARTİSİ OLMAYACAĞIZ

Deva Partisi’nin merkez çalışmaları hakkında da bilgi veren Üşenmez; mevcut siyasi partiler arasında partilerinin daha farklı bir siyaset izleyeceğini ifade etti.

Üşenmez,“Partimizin en büyük farkı demokratik bir kültür oluşturmaya çalışmak. ‘Tek lider’ partisi olmayacağız, liyakat usulüne uygun çalışıyoruz. Temsilcilerimizi ayrım gözetmeden mülakat ile seçiyoruz. En önemli kriterimiz demokrasiye ve özgür yaşama inanmak. Bu hedefi daim kılmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

DEMOKRASİYE İHTİYACIMIZ VAR

Yapılan görüşmede Mardin Haber Gazetesi ve Mardin İletişim Derneği Başkanı Murat AKGÜL ise kurulan yeni partilerin ülke demokrasisini geliştirecek yeni çalışmalar yapması gerektiğini vurgulayarak, yurttaşların ve basın emekçilerinin yaşadığı sorunlara değindi.

Akgül, “Halkın yararına olacak şekilde yeni gelişmelere ve demokrasiye ihtiyacımız var. Geçmiş dönemleri temel aldığımızda kurulan yeni teşkilatların farkını görmek istiyoruz. Yapılacak çalışmaların demokrasiye hizmet etmesini ve toplumun her kesiminin yararına olacak şekilde gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin, Haber, ve, MİYDER’den, Üşenmez’e, ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret
Mardin Haber ve MİYDER’den Üşenmez’e ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı