Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 12:10
 
Mardin’de Sağlık çalışanları aşı oldu
Mardin’de İlk aşılar bugün sağlık çalışanlarına yapıldı. Mardin Devlet Hastanesi'nde Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla yapılan ilk aşılar sağlık çalışanlarına yapıldı. Hastane güvenlik birimi hoparlörden aşı olacak doktorlara çağrıda bulunarak aşı odalarına davet etti.
sağlık Haberi
Mardin’de Sağlık çalışanları aşı oldu

Vali Mahmut Demirtaş, aşı çalışmalarını yerinde inceledikten sonra yaptığı açıklamada, virüs ile mücadelede yeni aşamaya gelindiğine vurgu yaparak, aşının önemine değindi. Vali Demirtaş şöyle dedi:

"Kovid 19 aşısını Mardin ilimizde 42 odada başlattık. Bugün itibarıyla sağlık teşkilatında çalışanlarımızın aşılarını yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda sağlık çalışanlarının aşıları bittikten sonra vatandaşlarımıza başlayacağız. Bilim kurlunun vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda İnşallah sürdüreceğiz. Şimdiden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum bu güne kadar yaptıkları fedakarlıklarından dolayı. İnşallah Allah şifa versin herkese. En kısa zamanda da bu aşı çalışmalarının biteceğini düşünüyorum. Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne kadar güçlü bir devlet olduğunu ortaya koymuştur. Vatandaşlarının sağlığının ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Bugün Türkiye'nin her tarafında aşı yapılıyor. Mardin'de de özel hastaneler ve poliklinikler dahil 62 odamızda da aşı yapılmaktadır. İnşallah yakın bir zamanda vatandaşlarımıza da aşı yaptıracağız. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Herkese Allah şifa versin. Bu aşının yapılması her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Yaklaşık bir ay sonra ikinci aşının yapılacağını biliyoruz. Onun için tedbirleri elden bırakmamamız gerektiğini düşünüyorum."

Mardin Devlet hastanesi Müdürü Cebrail Kösen, aşı olduktan sonra yaptığı açıklamada, "Aşı oldum. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Gayet iyiyim. Şu an için hiç bir şey hissetmiyorum. Bu hastalığın bir an önce ülkemizde ve dünyada yok olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin’de, Sağlık, çalışanları, aşı, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mardin’de Sağlık çalışanları aşı oldu
Mardin’de Sağlık çalışanları aşı oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı