Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 18:37
 
Mardin'de Öğretmenler Doğaya Nefes Oldu
"Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ülkemizde yanan ormanlar anısına bütün öğretmenleri okul bahçelerinin toprağına birer fidan dikme çağrısında bulundu.
EĞİTİM Haberi
Mardin'de Öğretmenler Doğaya Nefes Oldu

Bakanımız Ziya Selçuk'un bu anlamlı çağrısına Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Öğretmenim Doğaya da Nefes Ol" sloganıyla ve il geneli görev yapan bütün öğretmenlerin katılımıyla karşılık verdi.

 

İlk Fidanı İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus Sümer Toprakla Buluşturdu

 

İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer'in, Artuklu Öğretmen Canan Verep Anaokulu bahçesine ilk fidanı dikip toprakla buluşturmasıyla başlayan fidan dikim çalışmasına eş zamanlı olarak 10 ilçede görev yapan öğretmenler okullarında fidan dikerek katıldı.

 

10 İlçede Görev Yapan Öğretmenler Binlerce Fidanı Toprakla Buluşturdu

 

''Güzel ülkemizde, Hatay başta olmak üzere ülkemizin genelinde yanan ormanların hüznünü yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus Sümer,  Bakanımız Ziya Selçuk'un bütün bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi okul bahçelerine fidan dikmeye çağırması üzerine 10 ilçemizde bulunan öğretmenlerimizle bütün okullarımızda binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi.

 

Bakanımızın bu anlamlı ve önemli çağrısına gönülden katılıp doğaya nefes olan, topluma da model olan Artuklu, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur ve Yeşilli ilçelerimizde görev yapan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Öğretmenlerimizden Bakanımız Ziya Selçuk'a "Burası Bizde" Mesajı

 

Mardin ilimizde görev yapan öğretmenler Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'a Mardin'den selam göndererek "Burası Bizde" mesajını verdiler.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin'de, Öğretmenler, Doğaya, Nefes, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı