Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 00:22
 
Mardin'de eşine elektrik ile işkence yapan erkek serbest bırakıldı
Kızıltepe’de kendisinden boşanma aşamasında olduğu kadına ve 17 yaşındaki çocuğuna işkence uygulayan erkek serbest bırakıldı.
Yaşam Haberi
Mardin'de eşine elektrik ile işkence yapan erkek serbest bırakıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir kadın, 17 yaşındaki çocuğu ile birlikte boşanma aşamasında olduğu erkeğin elektrikli işkencesine maruz kaldı. Edinilen bilgilere göre; boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından kadına hiçbir hak talebi olmadığı yönünde boşanma anlaşması imzalatılmak istendi. Ancak kadının kabul etmemesi üzerine söz konusu erkek, geçtiğimiz hafta 3 gün boyunca kadına elektrik ile işkence uygulayıp, darp etti.

19 Şubat’ta görülen davanın ardından mahkeme boşanmaları yönünde karar verdi. Ancak erkeğin şiddeti devam etti. Bunun üzerine karakola giden anne ve çocuğu şiddete maruz kaldıklarını beyan ederek şikayetçi olmak istedi.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi’nin müdahil olması ile birlikte alınan ifadelerinde yaşadıklarını anlatan anne ve çocuğu şikayetçi oldu. Yapılan şikayet üzerine gözaltına alınan erkek, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi, yaptığı açıklamada olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin'de, eşine, elektrik, ile, işkence, yapan, erkek, serbest, bırakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı