Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 15:56
 
Mardin'de 'Bataklık47' operasyonu
Jandarma 7 ilde eş zamanlı olarak düğmesine basılan bataklık47 operasyonunda kritik noktalara baskın düzenledi.
ASAYİŞ Haberi
Mardin'de 'Bataklık47' operasyonu

47 kişinin gözaltına alındığı operasyonlara 176 personel katılırken suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve bu örgütlere üye olmak suçlarından aranan isimler hedefte…

Mardin’de jandarmanın 7 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği Bataklık Operasyonunda 47 kişi gözaltına alındı.

Jandarma 7 ilde eş zamanlı olarak düğmesine basılan bataklık operasyonunda kritik noktalara baskın düzenledi. 47 kişinin gözaltına alındığı operasyonlara 176 personel katılırken suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve bu örgütlere üye olmak suçlarından aranan isimlere operasyonlar düzenleniyor. 51 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 47 kişi gözaltına alındı. Uzun bir süre takip altında olan suç örgütü kimsesiz ve çaresiz kadınları kandırarak yasa dışı faaliyetlere sevk ettiği tespit edildi. Jandarma tarafından bu sabah saat 6’da başlayan “Bataklık” adlı operasyonda süç örgütünün kaldığı evlere  operasyon başlattı. 7 ilde devam eden operasyonda şu ana kadar 47 kişi yakalandı. 4 kişi ise aranıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yasadışı faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen suç şebekelerine yönelik Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Ordu, İzmir ve Şanlıurfa'da bu operasyonlar yürütüldü. Uyuşturucu, sigara kaçakçılığı, yasadışı faaliyetler gibi birçok suçtan aranan isim bataklık-47 operasyonu ile gözaltına alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin'de, 'Bataklık47', operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı