Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 15:53
 
Kaftancıoğlu hakkında yeni iddianame
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan yeni bir iddianamede 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası isteniyor
politika Haberi
Kaftancıoğlu hakkında yeni iddianame

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında yeni bir iddianame hazırlandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme suçu” gerekçesiyle hazırlanan iddianamede Kaftancıoğlu hakkında, 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Vakıf arazine izinsiz inşaat yaptığı belirtilen Altun’un, söz konusu hukuksuzluğun tespit edildiği gün Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne kiralama başvurusu yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan CHP İBB Meclis Grubu, Altun’un Boğaziçi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 1 aydan 6 aya kadar hapis cezası ve 200 bin liradan 500 bin liraya kadar para cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

Fahrettin Altun ise vakıf arazisindeki izinsiz inşaat faaliyetlerini kamuoyunun gündemine getiren Cumhuriyet gazetesine ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Fahrettin Altun “Özel hayatımın gizliliği ihlal ediliyor” diyerek şikayetçi olduğu Canan Kaftancıoğlu hakkında takipsizlik kararı verilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaftancıoğlu, hakkında, yeni, iddianame,
Yorumlar
Haber Yazılımı