Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 12:48
 
İYİ Parti Mardin İl Başkanı Akar'ın Kurban Bayramı mesajı
İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
YAŞAM Haberi
İYİ Parti Mardin  İl Başkanı Akar'ın Kurban Bayramı mesajı

Akar,”  mesajında, küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların sona erdiği, bir bayramı daha milletçe idrak edildiğini kaydetti.

Mutlulukların paylaşıldıkça arttığı, hüzünlerin de paylaşıldıkça azaldığı gerçeğinden yola çıkarak, bayramda sevgi, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını en üst noktaya çıkarmanın gayreti içerisinde olmak gerektiğini belirten Akar, "Kırgınlıklara son vermeli, Bayram coşkusu ve paylaşma duygusunun toplumun tüm kesimlerine yansıması, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin kalkınmasına  katkı sağlayacağı bir hakikattır."dedi.

 

Dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle maalesef, Ramazan Bayramın da olduğu gibi bu bayramın da biraz farklı olacağına değinen Akar şunları kaydetti: "Bu özel günlerin güzelliği olan büyüklerimizin ellerini öpemesek de, küçüklerimizi kucaklayamasak da sevdiklerimizi görüntülü arayıp, yüzlerimizdeki tebessümü görmekle yetinmeye çalışmalıyız. Ancak, her ne şartta olursa olsun, tüm bayramlar gibi, bu bayramı da sevince dönüştüreceğiz; bayram sevincini ve neşesini çoğaltacağız, paylaşacağız evlerimizden de olsa birliğimizin ve dirliğimizin sembollerinden biri olan Kurban Bayramıyla, millet olarak tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız güç ve sorumlulukla, sevgimizi, muhabbetimizi daha da büyütüp pekiştireceğiz. Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın; Mardin'in , ülkemizin ve tüm İslam alemi ile tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, temenni ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Mardin, , İl, Başkanı, Akar'ın, Kurban, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı