Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 14:11
 
Diyarbakır kapı Otopark Projesi, yükselmeye devam ediyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, eski Mardin’de özellikle turizm sezonunda yaşanan trafik ve otopark sorununu ortadan kaldırmak için başlatılan Diyarbakır kapı Otopark Projesinde çalışmalar devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Diyarbakır kapı Otopark Projesi, yükselmeye devam ediyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Genel Sekreter Murat Süzen, yetkili birim personelleri ile firma temsilcileri katılımlarıyla, tarihi Mardin’de inşaatı devam eden Diyarbakırkapı Otopark Projesi’nde gelinen son aşama hakkında toplantı yapıldı.

Geniş konsepti olan projenin içerisinde, kapalı otopark, ticari ofisler, MBB protokol binası, otel, spor merkezi, kreş, SPA merkezi, çok amaçlı salonlar, düğün salonu ve daha nice işletme alanları mevcut.

Mimarisi ile kadim ve tarihi kent Mardin’in hemen girişinde yükselen Proje, özel yaşam seçenekleri, peyzaj alanları gibi zengin sosyal imkânlarıyla yeni kent meydanı olacak. Yaşam alanları, kültür sanat alanları, eğlence ve lezzet mekanlarıyla da şehre yeni bir cazibe merkezi kazandırılacak.

Farklı büyüklüklerde, farklı tipte ve kişiye özel ticari ofisleri ile şehrin istihdamına da katkı sağlayacak bir proje.

Trafik ve otopark sorununu büyük oranda çözecek proje sayesinde vatandaşlar, zamanlarının büyük bir bölümünü şehri gezerek görme imkanına sahip olacak. Şehirde gezme süresi uzadıkça, ticari hayatın canlanmasına olanak sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır, kapı, Otopark, Projesi,, yükselmeye, devam, ediyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Diyarbakır kapı Otopark Projesi, yükselmeye devam ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı