Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 16:09
 
DİKA'ya Yeni Genel Sekreter Atandı.
YAŞAM Haberi
DİKA'ya Yeni Genel Sekreter Atandı.

Dicle Kalkınma Ajansına yeni genel sekter atandı. DİKA  Genel Sekreterlik makamına Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank tarafından Ahmet Alanlı asaleten atandı.

Bugün itibariyle göreve başlayan Yeni Genel Sekreter Ahmet Alanlı, 28 Nisan 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından vekaleten atanan AjansınDış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin’in ardından asaleten göreve geldi. Genel Sekreterlik makamı Eski Genel Sekreter Yılmaz Altındağ’ın 14 Nisan 2020 tarihinde Mardin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne atanmasının ardından boşalmıştı. Mardin Haber Gazetesi olarak  Yeni Genel Sekretere görevinde başarılar diliyoruz.

Ahmet Alanlı Özgeçmişi

1974 yılında Ordu’nun Korgan İlçesinde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Samsun Terme’de yaptı. Lisans eğitimini, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde 1999’da tamamladı. Yüksek Lisansını Sakarya Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde 2007’de bitirdi. Doktora eğitimi, Süleyman Demirel Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tez aşamasındadır.

İş hayatına 2000 yılında İstanbul’da Şekerbank’ta Mali Tahlil ve İstihbarat Uzmanı olarak başladı. 2004-2014 yılları arasında İstanbul’da Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü’nde Birim Yönetici olarak görev aldı. 2014’ten 2020 yılına kadar Ankara’da Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Şube Müdürü olarak çalıştı. 1 Haziran 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Dicle Kalkınma Ajansı’na Genel Sekreter olarak atandı.

İngilizce, Rusça ve Arapça bilen Ahmet Alanlı evli iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİKA'ya, Yeni, Genel, Sekreter, Atandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı